W Cieniu Jupiterów Mielec
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec
fratelli
Paliwa Mielec
Image default
Historia Kultura i nauka

II Wojewódzki Turniej Poezji i Prozy ZAWSZE WIERNI [FOTO]

23 lutego 2017 r. w I Liceum Ogólnokształcącym im. Stanisława Konarskiego w Mielcu miały miejsce eliminacje powiatowe II Wojewódzkiego Turnieju Poezji i Prozy ZAWSZE WIERNI, pod honorowym patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy, Marszałka Województwa Podkarpackiego, Podkarpackiego Kuratora Oświaty i Starosty Powiatu Mieleckiego.

Turniej odbył się w ramach mieleckich obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych i stanowił hołd dla wszystkich wiernych ideom wolności, honoru oraz umiłowania Ojczyzny. Był motywacją do rozbudzania zainteresowań historią najnowszą i jej bohaterami, a także do kształtowania poczucia tożsamości narodowej. 

W zmaganiach konkursowych uczestniczyło 29 uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z Powiatu Mieleckiego. Oceniała ich komisja konkursowa w składzie: Maria Napieracz, Wicestarosta Powiatu Mieleckiego – jako przewodnicząca jury, Romuald Rzeszutek, reprezentujący Klub Historyczny „Prawda i Pamięć”, Małgorzata Stryczek, nauczycielka języka polskiego w I LO, Monika Toczyńska, nauczycielka historii w I LO oraz Małgorzata Głodzik, nauczycielka języka polskiego w I LO jako sekretarz komisji.


Jak podkreśliła przewodnicząca jury Maria Napieracz, turniej stał na bardzo wysokim i wyrównanym poziomie. Zarówno uczniowie szkół gimnazjalnych, jak też reprezentanci szkół ponadgimnazjalnych z zaangażowaniem i wyczuciem recytowali utwory literackie polskich pisarzy, poświęcone Żołnierzom Niezłomnym lub nawiązujące do tematyki patriotycznej.


Wśród 18 reprezentantów szkół gimnazjalnych laureatkami konkursu, zajmując kolejne miejsca, zostały:
I miejsce – Julia Sosińska z Zespołu Szkół w Chorzelowie, recytująca wiersz B. Postawy Inka, opiekun Lidia Kutrybała,
II miejsce – Julia Bolon z Zespołu Szkół w Chorzelowie, wykonująca wiersz L. Ogińskiej Prawda, opiekun Elżbieta Babula,
III miejsce – Natalia Babula z Gimnazjum nr 4 w Mielcu, interpretująca wiersz J. Wiszniowskiego Spraw o Dobry Boże, opiekun Bogusława Zielińska.


Spośród 11 reprezentantów szkół ponadgimnazjalnych laureatkami konkursu, zajmując kolejne miejsca, zostały:


I miejsce – Agnieszka Grzyb z II Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w Mielcu,, recytująca wiersz T. Porayskiego Służewiec, opiekun Edyta Gracz – Chmura
II miejsce – Aleksandra Kościelna z I Liceum Ogólnokształcącego im. St. Konarskiego w Mielcu, wykonująca wiersz A. Słonimskiego Mogiła nieznanego mieszkańca Warszawy, opiekun Małgorzata Głodzik,
III miejsce – Weronika Wilczyńska z Liceum Ogólnokształcącego Zespołu Szkół w Przecłwiu , interpretująca kompilację tekstów K. Iłłakowiczówny i H. Mlynkowej O Boże! – Panie Generale, opiekun Małgorzata Wąż.
Do finału wojewódzkiego Turnieju, który odbędzie się 8 marca 2017r. w Gminnym Osrodku Kultury w Wiercanach jury nominowało pięć laureatek:


• Julię Bolon,
• Julię Sosińską
• Agnieszkę Grzyb,
• Aleksandrę Kościelną,
• Weronikę Wilczyńską.

I Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Konarskiego w Mielcu
 
 
e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej w Mielcu [FOTO]

Wiadomości Mielec

Projekt edukacyjny ABC Empatii i ABC Ekonomii [FOTO]

Wiadomości Mielec

Spotkanie z poezją Katarzyny Hudy

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa