W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
fratelli
EsteticDent Dentysta Mielec
Image default
Galerie Historia Imprezy masowe i koncerty Sport

III Marsz Zimowy Szlakiem Kolejek Leśnych [FOTO, VIDEO]

20.01.2019 r. Ochotnicza Straż Pożarna przy Aeroklubie Mieleckim im. Braci Działowskich zorganizowała kolejny już marsz zimowy.

W tym roku marsz został rozpoczęty w Muzeum ks. kard. Adama Kozłowieckiego w Hucie Komorowskiej, gdzie na zaproszenie tamtejszej Fundacji uczestnicy zwiedzili Muzeum Misyjne oraz pozostałości po niemieckim obozie pracy przymusowej.

Po złożeniu kwiatów pod pomnikiem pomordowanych więźniów obozu uczestnicy pomaszerowali w kierunku Mielca. Pierwszą część marszu poprowadził pan Jerzy Han prezes PTTK Połaniec, który zaprowadził uczestników na nieistniejący już poligon niemiecki, gdzie przedstawił historie okolicy oraz pokazał uczestnikom istniejące jeszcze schrony wojenne.

Dzięki uprzejmości Firmy Kazimierz Mrozowski uczestnicy mogli upiec kiełbaski na ognisku przy tzw. „budce paterackiej” mniej więcej w połowie trasy przemarszu. Na koniec uczestnicy mogli skosztować bigosu w wykonaniu naszej druhny Mirosławy Gorazd. W tym roku trasa była podzielona na część historyczną oraz część ekstremalną.

Jak widać na fotografiach, ta część była bardzo widowiskowa. Nie możemy zapomnieć o Nadleśnictwie Mielec oraz Nadleśnictwu Nowa Dęba, które to przed marszem sprawdziły całościowo trasę przemarszu.

W marszu uczestniczyło około 35 uczestników od 10 do 65 lat.

Dziękujemy też za przybycie klasie mundurowej z Dębicy Jednostki Strzeleckiej 2221.

Zapraszamy za rok.

YouTube player
e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Koncert Kasi Miłoś na Bulwarach Gryfinów Mieleckich [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

Korzenie i Kwiaty – Przywracanie Pamięci o Żołnierzach Niezłomnych – wręczenie nagród [FOTO]

Wiadomości Mielec

Prezentacja podczas meczu Ekstraklasy Akademii PGE FKS Stal Mielec i Szkół Partnerskich [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa