W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Sport

III Miejsce Juniorów Młodszych UKS SMS STAL Mielec na turnieju „RESPECT CUP U-17”

W dniach 3-5 Stycznia 2020 Juniorzy Młodsi UKS SMS STAL Mielec wzięli udział w ogólnopolskim turnieju z cyklu „RESPECT CUP” w miejscowości Szalowa, w powiecie gorlickim.


Turniej odbywał się w kompleksie „SZALOWA SPORT ARENA”, gdzie mieści się hala balonowa z pełnowymiarowym boiskiem.
W turnieju udział wzięło 12 drużyn, w tym m.in. słowacki Partizan Bardejov.
W pierwszej fazie, w piątek i sobotę, odbywały się mecze eliminacyjne w dwóch sześciozespołowych grupach. Grano systemem „każdy z każdym”, a spotkanie trwało 40 minut. Natomiast w niedzielę odbyła się faza pucharowa, w której mecze trwały 30 minut, w przypadku braku rozstrzygnięcia wykonywano rzuty karne.

Nasz zespół w fazie grupowej odniósł 3 zwycięstwa i dwukrotnie zremisował, co pozwoliło zostać zwycięzcą grupy B z dorobkiem 11 punktów i stosunkiem bramek 10-2.

W ćwierćfinale zmierzyliśmy się z czwartą drużyną grupy A, Bronowianką Kraków, a mecz zakończył się naszą wygraną 3:0 po trzech bramkach Krystiana Kardyśia.

W meczu półfinałowym przyszłą nam się zmierzyć z Sandecją Nowy Sącz. Bardzo emocjonujące spotkanie nie przyniosło żadnej bramki w regulaminowym czasie gry i do rozstrzygnięcia wyniku potrzebne były rzuty karne, w których lepsi okazali się rywale. Wynik 1:2 – Lonczak.

Na zakończenie zmagań w Szalowej rywalizowaliśmy, w meczu o najniższy stopień podium, z drużyną gospodarzy- Akademią Respect Szalowa, która była tzw. „czarnym koniem” turnieju. Wcześniej, w meczu półfinałowym, gospodarze nieznacznie ulegli zespołowi Legii Warszawa, 0:1.

Spotkanie o III miejsce nie było już tak intensywne w naszym wykonaniu, jak półfinał, a po obydwu zespołach widać było trudy turnieju. Mecz zakończył się rezultatem 1:1, (bramka Patryka Słomki) i ponownie, do wyłonienia zwycięzcy, potrzebne były rzuty karne.

Tym razem szczęście było po naszej stronie. Skuteczne strzały oddali Eryk Kolisz i Kacper Łebek, a dwoma skutecznymi interwencjami popisał się Kamil Burdzel, co pozwoliło wygrać 2:0 i zająć ostatecznie 3 miejsce w klasyfikacji końcowej.

Zwycięzcą całego turnieju okazał się nasz rywal z półfinału, Sandecja Nowy Sącz, która w finale, ponownie po rzutach karnych, pokonała zespół UWKS Legia Warszawa. W regulaminowym czasie padł wynik 0:0. Ciekawostką był fakt, że Sandecja również swój mecz ćwierćfinałowy wygrała rzutami karnymi z Glinikiem Gorlice, po wcześniejszym remisie 0:0.

Najlepszym zawodnikiem naszej drużyny został wybrany bramkarz Kamil Burdzel, który kilkukrotnie świetnie spisał się między słupkami, w tym broniąc dwa rzuty karne w seriach „jedenastek”.

Podsumowując turniej okazaliśmy się drużyną najskuteczniejszą w ataku, 14 bramek strzelonych oraz w obronie, tylko 3 stracone bramki, nie ponosząc przy tym żadnej porażki w regulaminowym czasie gry.

Wyniki:
Mecze Grupowe:
UKS SMS STAL Mielec – ULKS Korzenna 6:0 (Kardyś -x2, Jaszcz- x2, Makuch, Słomka),
UKS SMS STAL Mielec – OKOCIMSKI Brzesko 1:0 (Łebek),
UKS SMS STAL Mielec – DUNAJEC Nowy Sącz 1:1 (Jaszcz),
UKS SMS STAL Mielec – AKADEMIA RESPECT Szalowa 2:1 (Łebek, Kolisz),
UKS SMS STAL Mielec – GLINIK Gorlice 0:0
¼ Finału:
UKS SMS STAL Mielec – BRONOWIANKA Kraków 3:0 (Kardyś – x3),
½ Finału:
UKS SMS STAL Mielec – SANDECJA Nowy Sącz 0:0 – karne 1:2,
Mecz o III Miejsce:
UKS SMS STAL Mielec – AKADEMIA RESPECT Szalowa 1:1 (Słomka) – karne 2:0.
Sklad Zespołu: Kamil Burdzel – Kacper Balasa, Kacper Bartman, Jakub Ciochoń, Wojciech Jaszcz, Krystian Kardyś, Eryk Kolisz, Marcin Lonczak, Kacper Łebek, Oskar Makuch, Mikołaj Osiński, Patryk Słomka, Michał Stala, Emil Wajda, Konrad Więcek.
Trener: Przemysław Paprocki.
Kierownik: Krzysztof Burdzel

Zobacz też...

W Cieniu Jupiterów Mielec
Mielec: Informacje, Relacje, Wiadomości, Wydarzenia, Ogłoszenia, Nowości