W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Galerie Materiały video

III Ogólnopolskie Forum Samorządów na Podkarpaciu [FOTO, VIDEO]

Przygotowania do nowej perspektywy finansowej, która jest kolejną szansą rozwoju samorządów różnych szczebli, a także kwestie współpracy samorządów z przedsiębiorcami oraz program „Dostępność Plus” – były tematami przewodnimi  III edycji forum. Jego gośćmi byli samorządowcy, parlamentarzyści, politycy, przedsiębiorcy, naukowcy i eksperci. Forum po raz kolejny odbyło się w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym Województwa Podkarpackiego G2A Arena

III edycja Ogólnopolskiego Forum Samorządów przypadła w roku obchodów jubileuszu 20 – lecia istnienia Województwa Podkarpackiego. Samorząd województwa jest w znaczącym zakresie kreatorem rozwoju regionalnego, do czego przyczynia się wykorzystanie środków unijnych. Stąd głównym tematem forum była perspektywa finansowa po 2020 roku.

W sesji plenarnej poświęconej  przygotowaniom do niej wystąpili Adam Hamryszczak – podsekretarz stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju, Anna Modzelewska – z Dyrekcji Generalnej ds. Polityki Regionalnej i Miejskiej Komisji Europejskiej, Tomasz Nowakowski – zastępca prezesa ARiMR, prof. dr hab. Jacek Szlachta ze Szkoły Głównej Handlowej oraz Janusz Kahl konsul honorowy Danii, Finlandii i Islandii, Prezes NordicHouse, uczestnik prac nad nową perspektywą finansową UE na lata 2021-27.

Uczestnicy forum wzięli udział w dwóch panelach. W pierwszym z nich, poświęconym współpracy samorządów z przedsiębiorcami uczestniczyli między innymi Adam Hamryszczak podsekretarz stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju, Bogusław Kmieć- burmistrz Sędziszowa Małopolskiego, Mariusz Bednarz prezes RARR oraz Krzysztof Staszewski prezes Podkarpackiego Funduszu Rozwoju i przedsiębiorca Daniel Wojtas.

Drugi z paneli forum prezentował szansę, jaką jest program „Dostępność Plus”. Na ten temat dyskutowali Małgorzata Jarosińska-Jedynak podsekretarz stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju, Tomasz Wasielewski z Rady Działalności Pożytku Publicznego, Mirosław Przewoźnik – zastępca dyrektora Departamentu Rynku Pracy w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, dr hab. Marek Rymsza – doradca Prezydenta RP oraz Marlena Maląg – prezes Zarządu PeFRON, Adam Mikołajczyk z Zarządu Spółdzielni Socjalnej FADO i przedsiębiorca Paweł Markowski.

W wydarzeniu brali także udział mieleccy samorządowcy.

YouTube player
e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Kultura na talerzu – kulinaria różnych krajów [FOTO]

Wiadomości Mielec

Cyrk Korona – Nowe Show jak z Bajki [FOTO]

Wiadomości Mielec

Koncert popis tańca na scenie SCK [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa