W Cieniu Jupiterów Mielec
Mielec
fratelli
Image default
Galerie Informacje

Inauguracyjne posiedzenie Młodzieżowej Rady Miejskiej [FOTO]

Podczas inauguracyjnego posiedzenia Młodzieżowej Rady Miejskiej, które odbyło się w czwartek 21 kwietnia w Urzędzie Miejskim w Mielcu (sala św. Jana Pawła II) wybrano przewodniczącego rady i prezydium.

Z grona dwóch kandydatów przewodniczącą została wybrana Julia Dybska z II Liceum Ogólnokształcącego w Mielcu. Wiceprzewodniczącymi zostali  Izabela Kaczor ze Szkoły Podstawowej nr 1 oraz Kacper Szelest ze Szkoły Podstawowej nr 9, natomiast sekretarzem Rady został Paweł Konieczny.

Wybory do Młodzieżowej Rady Miejskiej odbyły się w mieleckich szkołach podstawowych i ponadpodstawowych na przełomie lutego i marca. Przeprowadziły je szkolne komisje wyborcze. Wyłoniono w sumie 23 radnych.

Na wstępie inauguracyjnego posiedzenia gratulacje młodzieżowym  radnym złożyli Prezydent Miasta Mielca Jacek Wiśniewski i Przewodniczący Rady Miejskiej w Mielcu Bogdan Bieniek.

-Zostaliście obdarzeni dużym mandatem zaufania przez waszych szkolnych kolegów i koleżanki, dla których staliście się prawdziwymi ambasadorami na naszym miejskim forum samorządowym. Życzę Wam abyście tego ich zaufania nie zawiedli i aby wykonywanie obowiązków radnej lub radnego przyniosło cenne doświadczenie, wiedzę i umiejętności, które zaprocentują w przyszłości, i będą z powodzeniem wykorzystywane w różnych sferach życia -powiedział Prezydent, dodając, że drzwi jego gabinetu dla młodych radnych zawsze będą otwarte. – Bardzo liczę na konstruktywną współpracę, na Wasze opinie, wnioski i pomysły, które sprawią że młodzi ludzie będą się czuli w naszym mieście jak najlepiej.

Jedną z pierwszych okazji do wykazania się aktywnością będzie dla radnych Młodzieżowej Rady Miejskiej kolejna edycja Mieleckiego Budżetu Obywatelskiego do udziału w której zachęcał Prezydent Jacek Wiśniewski.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Światowy Dzień Osób Chorych na Stwardnienie Rozsiane [FOTO]

Wiadomości Mielec

Niedźwiedź pojawił się w powiecie mieleckim

Wiadomości Mielec

Tydzień Bibliotek w Bibliotece Publicznej w Podleszanach

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa