W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Informacje

Informacja prasowa: Rusza XXXV Piesza Pielgrzymka Tarnowska

Treść wiadomości Już za miesiąc z Tarnowa wyruszy 35. Piesza Pielgrzymka Tarnowska. W jej szeregach wyruszą aż trzy grupy z Mielca.

Historia tarnowskiej pielgrzymki zaczyna się jednak 36 lat temu, kiedy to z Mielca wyruszyła grupa św. Szymona, która dołączyła do pielgrzymki rzeszowskiej. Właśnie na fundamencie tej grupy zbudowana została Pielgrzymka Tarnowska i choć upłynęło już wiele lat, to w szeregach mieleckich grup pielgrzymuje rzesza ponad 1000 mielczan i okolicznych mieszkańców w różnym wieku.

Od połowy czerwca trwają zapisy do uczestnictwa w PPT.

Do grupy 16 – św. Szymona – zapisać się można w kancelarii parafialnej przy parafii św. Mateusza, w kiosku parafialnym, a także za pośrednictwem strony internetowej: www.16.pielgrzymka.diecezja.tarnow.pl . Można przyłączyć się także do duchowego pielgrzymowania. Jak co roku sekretariat grupy zachęca do wysyłania intencji i śledzenia relacji z pielgrzymiego szlaku, a to wszystko na stronie grupy. Spotkanie przedpielgrzymkowe odbędzie 6 sierpnia br. o godzinie 14:00 w Bazylice św. Mateusza w Mielcu.

Do grupy 17 – św. Rafała – zapisać się można w kancelarii parafialnej parafii MBNP w Mielcu.

Do grupy 18 – św. Wojciecha – zapisać się można w kancelarii parafialnej parafii Ducha Świętego w Mielcu.
Koszt uczestnictwa w PPT wynosi 90 zł, druga osoba z domu płaci 60 zł, a każde następne dziecko uczęszczające do klasy VI włącznie tylko 20 zł.

Ewentualne dodatkowe koszty to opłaty za autobusy do Tarnowa i z Częstochowy i pamiątkową koszulkę.

 

Zobacz też...

W Cieniu Jupiterów Mielec
Mielec: Informacje, Relacje, Wiadomości, Wydarzenia, Ogłoszenia, Nowości