W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Galerie

Inicjatywa uczniów GIM 4 – FLUO NIGHT PARTY [FOTO]

W piątek, 14 grudnia, uczniowie mieleckiego Gimnazjum nr 4 i Szkoły Podstawowej nr 13 mieli okazję wziąć udział w organizowanym przez uczestników projektu Szkoła Liderów – FLUO NIGHT PARTY. Impreza składała się z 3 części: gry terenowej po terenie szkoły, FLUO dyskoteki oraz projekcji filmowej połączonej z prelekcją.

Szkoła Liderów jest projektem stworzonym przez Fundację Klub Młodych Liderów, finansowanym przez Fundusz Inicjatywy Obywatelskiej. Jego celem jest samodzielne stworzenie wydarzenia przez uczniów każdej z partnerskich 6 szkół. Wszystko odbywa się pod opieką odpowiednio wyszkolonych mentorów. Wśród uczniów GIM 4, we wrześniu, miejsce miała rekrutacja 11 Liderów Zmian, którzy ostatecznie skoordynowali FLUO NIGHT PARTY.

Wydarzenie rozpoczęło się o godzinie 16.00 Jego pierwszą częścią była gra terenowa, w której to uczniowie i nauczyciele podzieleni na zespoły, zdobywali punkty w konkurencjach rozmieszczonych w odpowiednio przygotowanych salach lekcyjnych na terenie szkoły. Animatorzy zadbali o różnorodność konkurencji, każda z nich miała za zadanie sprawdzać różne umiejętności. Ostatecznie na oficjalnym podsumowaniu nagrodzone zostały trzy najlepsze zespoły.

Kolejną jego częścią była wyczekiwana przez wszystkich FLUO impreza. Odbywała się ona przy całkowitej ciemności, zapalone były jedynie lampy UV. Uczestnicy pomalowani kolorowymi lampkami fluorescencyjnymi, bawili się przez 2 godziny do najmodniejszej muzyki.

Na koniec odbyła się wieczorna projekcja filmu “W głowie się nie mieści”, która połączona została z profesjonalną prelekcją. Uczniowie mogli obejrzeć film, leżąc na wygodnych leżaczkach i materacach rozstawionych na szkolnej auli.

Ostatecznie w wydarzeniu wzięło łącznie udział około 150 osób. “Przy początkowym planowaniu naszej imprezy, nie spodziewaliśmy się nawet, że tylu uczniów wyrazi chęć uczestnictwa w niej. Jako mentorzy, jesteśmy niezwykle dumni z naszych Liderów Zmian, którzy świetnie poradzili sobie z trudem koordynacji wydarzenia. Dziękuję Wam!” – mówi po zakończonej imprezie Zuzanna Piekarska, mentorka projektu Szkoła Liderów w Gimnazjum nr 4.

FLUO NIGHT PARTY jest imprezą zorganizowaną w ramach projektu Szkoła Liderów, który finansowany jest przez Fundusz Inicjatywy Obywatelskiej. Koordynatorem całości projektu jest Fundacja Klub Młodych Liderów, zrzeszająca aktywnie społecznie mielecką młodzież. Wydarzenie nie mogłoby odbyć się bez wsparcia sponsorów i patronów: Szkoły Językowej British School, Wrotkarni WyWrotki, siłowni Extreme Fitness oraz stowarzyszeniu kulturalnemu JARTE.


Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa