W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Interesująca konferencja na temat autyzmu w SOSW

W kwietniu – miesiącu wiedzy na temat autyzmu– w Specjalnym Ośrodku Szkolno- Wychowawczym im. Św. Jadwigi Królowej w Mielcu odbyło się II seminarium „Wokół autyzmu”.

Podobnie jak w ubiegłym roku cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem wśród rodziców, nauczycieli i terapeutów. Uczestnicy wysłuchali prelekcji:

„Stosowana analiza zachowania w pracy terapeutycznej z osobami autystycznymi” wygłoszonej przez panią Katarzynę Klimowicz – pedagoga specjalnego, terapeutę, superwizora, członka zespołu szkoleniowego Akademii Behawioralnej Autyzmu „mała ABA”

„ Nie taki diabeł straszny jak go malują – jak radzić sobie z zachowaniami zakłócającymi u dzieci z ASD wygłoszonej przez panią Ninę Zawidniak- psychologa, logopedę, pedagoga specjalnego, terapeutę, superwizora, członka zespołu szkoleniowego Akademii Behawioralnej Autyzmu „mała ABA”

Podczas prelekcji została omówiona droga od diagnozy do wyboru efektywnej terapii w pracy z osobami z całościowym zaburzeniem rozwoju. Zaprezentowano także sposoby radzenia sobie z zachowaniami trudnymi w oparciu o stosowaną analizę zachowania. Słuchacze mieli możliwość zadawania pytań, wymiany informacji i indywidualnych konsultacji.

Od 2013 roku w ofercie edukacyjnej Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Mielcu znajdują się oddziały dla uczniów z autyzmem na każdym poziomie kształcenia tj. od przedszkola do szkoły zawodowej .

1965472992

 

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa