W Cieniu Jupiterów Mielec
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Interpelacja poselska w sprawie remontu dworca PKP

Poseł na Sejm RP Krystyna Skowrońska: Dworzec kolejowy w Mielcu będzie remontowany – tak zapewnia ministerstwo Infrastruktury w odpowiedzi na moją interpelację!

Zarząd PKP S.A.  2 sierpnia 2022 r., włączył budynek dworca w Mielcu do obecnie realizowanego Programu Inwestycji Dworcowych. Aktualnie przedsięwzięcie jest w fazie przygotowania tzn. trwają prace nad ustaleniem ostatecznego zakresu inwestycji oraz zawarciem przez PKP S.A. ewentualnego porozumienia z jednostką samorządu terytorialnego, związanego z realizacją inwestycji. Po zakończeniu prac przygotowawczych możliwe będzie ustalenie szczegółowego harmonogramu realizacji zadania.

Zamierzeniem Spółki jest przeprowadzenie inwestycji w najkrótszym horyzoncie czasowym, umożliwiając przywrócenie dworca do użytkowania w kształcie zapewniającym dostosowanie do bieżących wymogów i potrzeb – tak wynika z odpowiedzi na moją interpelację poselską, którą na początku sierpnia br. wysłałam do Andrzeja Adamczyka, Ministra Infrastruktury w sprawie realizacji Programu Inwestycji Dworcowych. Pytałam także o remont dworca PKP w Mielcu.

Nadmieniam, że moje kilkukrotne interwencje i interpelacje poselskie w sprawie remontu dworca w Mielcu podejmowałam od 2016 roku. Dziś jest pozytywny skutek: remont dworca w Mielcu wpisany w sierpniu 2022r. do Programu Inwestycji Dworcowych. 

Krystyna Skowrońska 

Poseł na Sejm RP

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Tragedia w Książnicach

Wiadomości Mielec

Mistrzostwa Podkarpacia w siatkówce dziewcząt z udziałem gwiazdy siatkówki w SP 6

Wiadomości Mielec

Unijne dofinansowania dla OSP Kiełków i Przecław

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa