W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Inwestycje drogowe Tuszyma – Ropczyce  

W związku z artykułem, który 16 lutego ukazał się w Gazecie REPORTER, pt.: „Ani kasy ani wiaduktu Ropczyce bez ważnej inwestycji” oraz zawartymi w nim wypowiedziami burmistrza Ropczyc, Bolesława Bujaka, informujemy, że inwestycje zaplanowane w Ropczycach będą realizowane.

Chodzi o remont fragmentu drogi 986 wraz z mostem w Ostrowie oraz budowę wiaduktu nad linią kolejową 91.

Przekaz płynący z artykułu może wprowadzać mieszkańców w błąd i budzić niepotrzebne niepokoje. Sugeruję, aby w sprawach drogowych inwestycji wojewódzkich, sięgać po rzetelne informacje z „pierwszej ręki” czyli z  Urzędu Marszałkowskiego lub z Podkarpackiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie – tłumaczy Piotr Miąso, dyrektor PZDW w Rzeszowie.

Unieważnienie postępowania przetargowego na wyżej wymienione zadania drogowe realizowane przez PZDW nie oznacza rezygnacji samorządu województwa z tych inwestycji. Zmianie ulegną jedynie źródła finansowania oraz sposób realizacji. Z oczywistych względów zmieniony zostanie również harmonogram. Zadanie zostanie podzielone na dwie części, co jest możliwe ze względu na jego przygotowanie w trzech komplementarnych, ale odrębnych dokumentacjach projektowych i procedurach formalnych.

Budowa wiaduktu nad linią kolejową nr 91 pozostaje w zakresie przewidzianym do realizacji z udziałem środków z Programu Inwestycji Strategicznych Polski Ład, a odcinek drogi wojewódzkiej nr 986 wraz z mostem w Ostrowie będzie realizowany przy udziale środków z programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Podkarpacia lub w całości ze środków własnych z budżetu województwa. Decyzję w tej sprawie Zarząd Województwa Podkarpackiego podjął na posiedzeniu, 31 stycznia. Nie wiem zatem skąd przekonanie burmistrza, że „pieniądze przeznaczone na ten cel, czyli 29 milionów złotych, marszałek województwa zdecydował przenieść na inne inwestycje”, bo jest to nieprawdziwe stwierdzenie – mówi Piotr Miąso, dyrektor PZDW.

Warto przypomnieć, że wymienione inwestycje, to nie jedyne działania samorządu województwa na drodze nr 986 Tuszyma – Ropczyce – Wiśniowa. Oprócz gotowych do realizacji projektów: wiaduktu, mostu i przebudowy łączącego ich odcinka, PZDW przygotowuje dokumentację projektową dla nowego węzła na autostradzie A4 w Ostrowie. 

– Sukcesywnie wykonywane są też przebudowy i odnowy nawierzchni, dzięki którym odcinek Tuszyma – Ropczyce został odnowiony w ponad 70% długości. Wszystkie te działania  wspierane są finansowo przez samorządy gmin, przez które przebiega droga wojewódzka nr 986. Wyjątkiem jest Gmina Ropczyce – dodaje dyrektor Piotr Miąso.

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa