W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Informacje

IV Edycja konkursu fundacji Tesco rozstrzygnięta

W mieleckim hipermarkecie Tesco rozstrzygnięto dziś VI edycję konkursu Fundacji Tesco „Decydujesz – Pomagamy”. Klienci Tesco za pomocą specjalnych żetonów mogli głosować na jedną z inicjatyw społecznych zgłoszonych przez lokalne stowarzyszenia, organizacje pozarządowe, instytucje publiczne i grupy mieszkańców.

Całkowita kwota dotacji, która zostanie rozdzielona na 375 projektów w całej Polsce wyniesie 1 mln 125 tys. zł.  Klienci mieleckiego Tesco najwięcej głosów (11.137) oddali na projekt zgłoszony przez Stowarzyszenie Oaza dla Zwierząt Mielec.

Na jego realizację stowarzyszenie otrzyma 5000 zł. Inicjatywa ta przewiduje zorganizowanie dnia otwartego w schronisku, podczas którego mogliby się spotkać wszyscy mieszkańcy Mielca i okolic, którym los zwierząt nie jest obojętny. Wszystkim odwiedzającym zostanie pokazane schronisko i zwierzęta. Uczestnicy dowiedzą się na czym polega wolontariat oraz jak można skutecznie pomagać. Każdy z uczestników dnia otwartego będzie miał możliwość wzięcia udziału w loterii fantowej.

Drugie miejsce i nagrodę w wysokości 3000 zł. otrzymała Fundacja Wspierania Edukacji i Rozwoju EDU (projekt Wyroluj nudę skierowany do dzieci nie mających szans na atrakcyjny wyjazd na wakacjach), a trzecie (nagroda 1000 zł.) Fundacja Młodych Liderów (promocja najbardziej obiecujących lokalnych muzyków).

Tegorocznej edycji konkursu w naszym mieście patronował Prezydent Miasta Mielca, a w uroczystości jego podsumowania i wręczenia nagród udział wzięła Adriana Miłoś (zastępca prezydenta)

Edward Tabor

Zobacz też...