W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Informacje Kultura i nauka

IV Międzyszkolny Konkurs Zespołów Tanecznych ,,Dance”

,,Dance” coraz trudniejszy

IV konkurs zespołów szkolnych tanecznych już za nami. 29 kwietnia na sali widowiskowej Domu Kultury SCK wystąpiło 250 dzieci z 11 szkół naszego regionu, m.in. z Dębicy, Ropczyc, Tarnobrzega, Ustrzyk Dolnych, Wysokiej Głogowskiej.

W rywalizacji brała udział także mielecka szkoła – SP nr 1. Zespoły tańczyły w dwóch kategoriach wiekowych – uczniowie klas I-III i IV – VI.

  • Rywalizacja w tańcu nowoczesnym  jest z roku na rok na coraz wyższym poziomie – mówi Joanna Lonczak – instruktorka tańca Domu Kultury SCK. – Widać to nie tylko w kwestiach tanecznych, ale i w strojach i makijażach dzieci.

Konkurs odbył się w Międzynarodowym Dniu Tańca. Nagrody wręczali: dyrektor Samorządowego Centrum Kultury Jacek Tejchma, naczelnik Wydziału Edukacji UM w Mielcu, Arkadiusz Gałkowski, a także dyrektor SP nr 3 w Mielcu, Adam Jastrząb i wicedyrektor SP nr 3 – Edwin Maziarz. To właśnie SP nr 3 zainicjowało ,,Dance”. Przez kilka lat zespoły z tej szkoły wygrywały tę rywalizację, więc w tym roku zrezygnowali z udziału w konkursie.

Oto werdykt tegorocznego konkursu:

Werdykt  jury

IV Międzyszkolnego Konkursu Zespołów Tanecznych „DANCE” Mielec’2016

Samorządowe Centrum Kultury w Mielcu, 29 kwietnia 2016 r.

JURY w składzie:

  • Bernadetta Wojtuń-Sikora – kierownik artystyczny i choreograf Zespołu Tanecznego Form Nowoczesnych „Impet” z Rzeszowa, wykładowca Uniwersytetu Rzeszowskiego – przewodnicząca jury
  • Monika Godek –tancerz Krakowskiego Teatru Tańca, pedagog, instruktor i choreograf Zespołu Tańca „Agitatus”
  • Katarzyna Korona – instruktor Jasielskiego Domu Kultury, choreograf zespołu tanecznego „R-Revolution”

po obejrzeniu 12 prezentacji w wykonaniu 10 zespołów, jury postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

Kategoria I (klasy 1-3)

I miejsce – Zespół „Smyk” Zespół Szkół Publicznych Nr 2 Ustrzyki Dolne

II miejsce – Zespół „Myszki” Zespół Szkół Nr 3 Ropczyce

II miejsce– Zespół „Fenomen Mini” Zespół Szkół Wysoka Głogowska – układ „Na morzu”

III miejsce – Szkolny Zespół Tańca „Dance Shock” SP Nr 1 Mielec

Wyróżnienia otrzymują:

  • Szkolny Zespół Tańca „Rytm” SP Nr 1 Mielec
  • Zespół „Pasja” SP Nr 10 Tarnobrzeg
  • Zespół „Koty” SP Nr 3 Dębica

Kategoria II (klasy 4-6):

     I miejsce – Zespół Tańca Nowoczesnego „Mini Max Show” – SP Nr 1 Mielec

II miejsce – Klasa Taneczna IV c – SP Nr 1 Mielec

III miejsce – Zespół „Power Group” Zespół Szkół Wysoka Głogowska

 

13118883_1709235775998394_93208140919653384_n

 

13174003_1709235735998398_2205992808878693740_n

 

13177445_1709235739331731_4745099619165858210_n

 

Zobacz też...

W Cieniu Jupiterów Mielec
Mielec: Informacje, Relacje, Wiadomości, Wydarzenia, Ogłoszenia, Nowości