W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Kultura i nauka

Jadernówka zaprasza na ”Akty” Łukasza Gurdaka

Tradycyjnie już sezon wakacyjny w naszej galerii to wystawy lżejsze gatunkowo. Tym razem zaprosiliśmy mieleckiego twórcę, Łukasza Gurdaka, który zaprezentuje się z autorską wystawą pt. „Akt”.

To nie pierwsza wystawa Łukasza w galerii Jadernówki, pierwsze spotkanie z tą tematyką w jego twórczości miało miejsce pięć lat temu, wcześniej brał też udział w wystawach zbiorowych. Obecna prezentacja to w pewnym sensie podsumowanie dotychczasowych osiągnięć autora.

To zdecydowany lider wśród mieleckich fotografików, zarówno pod względem zaawansowania technicznego jak i osiągnięć w skali kraju i na arenie międzynarodowej. Dotychczas żaden fotografik z Mielca nie tylko nie uczestniczył w takiej liczbie międzynarodowych wystaw, ale i nie otrzymał tylu znaczących wyróżnień . To jest najlepszy dowód na prezentowane walory jego twórczości fotograficznej. Jak sam mówi: „fotografuję, bo to kocham” i te emocje widoczne są w każdym z jego obrazów.

Nie było łatwo dokonać selekcji materiału, który chcieliśmy pokazać. Wspólnie z Łukaszem zdecydowaliśmy, że tym razem pokażemy prace, które zdobywały laury na konkursach i wystawach. Ostatecznie wybraliśmy 30 światłorysów, które eksponujemy w formacie 60x90cm. Razem z autorem mamy nadzieję, że prezentowane prace poprowadzą widzów w świat fotograficznej estetyki. Wystawie towarzyszy folder z kilkoma reprodukcjami prac Łukasza Gurdaka.

Prezentujemy plakat, który towarzyszy wystawie. Serdecznie zapraszamy na wernisaż, który odbędzie się 12 lipca o godzinie 18 w Jadernówce.

ŁUKASZ GURDAK (rocznik’84), od roku 2009 członek rzeczywisty Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej Stowarzyszenia Twórców z tytułem Artysty Fotografa (AFRP).

Członek i założyciel Mieleckiej Grupy Fotograficznej (2009).
W roku 2017 uhonorowany przez Międzynarodową Federację Sztuki Fotograficznej (FIAP) tytułem Excellence FIAP (EFIAP, od roku 2014 posiadacz tytułu Artiste FIAP – AFIAP).
Swoje prace prezentował podczas wystaw indywidualnych oraz brał udział w 91 wystawach międzynarodowych organizowanych pod patronatem FIAP w 38 państwach na 5 kontynentach (Afryka, Australia, Azja, Ameryka Północna, Ameryka Południowa, Europa). Laureat kilkudziesięciu konkursów i prezentacji fotograficznych, najnowsze wyróżnienie to 3 miejsce w 12-tej edycji jednego z najbardziej prestiżowych konkursów fotograficznych PX3 – Prix de La Photographie Paris 2018 w kategorii fotografia profesjonalna/fotografia artystyczna/akt.

 

 

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Gala Międzyszkolnego Konkursu Języka Angielskiego [FOTO]

Wiadomości Mielec

Takiej książki jeszcze w Mielcu nie było! [FELIETON]

Wiadomości Mielec

Gala konkursu – „Komputer dla Najlepszego” [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa