W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Felietony Informacje

Jak poprawić przepustowość Alei Niepodległości w godzinach szczytu? [FELIETON]

Z pracy jeżdżę od Wojsławia i po godzinie 16-tej. Ale zdarzyła mi się raz konieczność dojechanie do centrum, na Plac Armii Krajowej, dokładnie na godzinę 15.15. Mogłem wyjechać przed piętnastą, ale nie mogłem. I wyjechałem pięć minut później.

Od razu wbiłem się w tak wielki korek na pierwszych światłach od Strefy, że się spóźniłem. Stając i ruszając – chyba ze sześć, albo więcej razy, zastanawiałem się, dlaczego nikt tego nie usprawni.
Dlaczego walcząc z Kronospanem działacze Eco nie walczą o zmniejszenie smogu samochodowego.

I przyszła mi do głowy taka myśl: A niby dlaczego w godzinach od 15.00 do 15.30 nie przedłużyć dwukrotnie czasu świecenia świateł zielonych, najpierw pierwszych, na Alei Niepodległości, a potem skorelowanych z nimi świateł na przejściu koło Domu Kultury i przed wiaduktem?
Podobnie można  rozwiązać bardziej skomplikowany ruch na skrzyżowaniu z Sienkiewicza. No i wreszcie zapanować nad ręcznie uruchamianymi światłami przed – nomen omen – Wydziałem Komunikacji. Jak to spowalnia ruch, nie trzeba nikomu z kierowców tłumaczyć.

Niech mi nikt nie mówi, że to w świecie sztucznej inteligencji nie jest możliwe. Wystarczy ruszyć jednocześnie i głową i czterema literami.
Zrobiwszy to, można się zastanowić, co zrobić z tym kretyńskim rondem przez RegBenzem, na które ktoś wydał zgodę, a które w godzinach szczytu totalnie przeszkadza, a nie pomaga. Ja już mam pomysł, ale go – póki co – nie zdradzę.

I co z tego, że piesi, czy samochody dojeżdżające do Alei Niepodległości, których jest kilkunastokrotnie mniej niż jadących od strefy, nieco dłużej poczekają.

Panie Prezydencie, Panie Starosto! Do dzieła. Nie wiem, komu ta ulica podlega, ale czuć się zobowiązani winniście obaj.

Andrzej Talarek

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Seniorzy zakończyli rok akademicki MUTW [FOTO]

Wiadomości Mielec

Kolejny oprysk przeciwko Afrykańskiemu Pomorze Świń w powiecie mieleckim

Wiadomości Mielec

Nowy punkt Pakersi przy ul. Chopina 2 w Mielcu

Wiadomości Mielec

4 komentarze

Mario 18 lutego 2019 (poniedziałek) at 07:04

Tiaa przedłużyć zielone światła na Niepodległości i zablokować drogi dojazdowe, na których o tej porze też jest spory ruch, genialny pomysł !

Odpowiedz
Maruda 19 lutego 2019 (wtorek) at 08:06

Oprócz zakładów w Strefie jest jeszcze parę innych w mieście i poza miastem. Tak jest we wszystkich miastach. Wyżej nerek nie podskoczysz. Dawniej za czasów WSK kilkanaście tysięcy pracowników rozwoziły autobusy, Po 40 ludzi w autobusie. Teraz każdy jedzie swoim samochodem wioząc po 1-ej, góra 2 osoby. Trzeba sobie wziąć poprawkę na korki w godzinach szczytu. Pan Talarek ma takie wspaniałe pomysły. Łatwo krytykować trudniej rządzić. Startował Pan w ostatnich wyborach? Nie? Dlaczego?. Takie wspaniałe pomysły się marnują.

Odpowiedz
gość fr 19 lutego 2019 (wtorek) at 23:54

W wersji pana Talarka piesi na przejściach w rejonie Niepodległości mają stać karnie w deszczu albo upale minutę dłużej czekając na zielone światło. Czy ty człowieku myślisz że pieszym tez się nie śpieszy, do domu, po dziecko do przedszkola, człowieku ogarnij się i nie pleć takich bzdur bo się ośmieszasz i kompromitujesz. Facet siedzi z właczoną klimą i nie może minuty dłużej wysiedzieć w swoim aucie i chce do domu kosztem pieszych jechać o minute szybciej. A nie zastanowiło pana jaki destrukcyjny wpływ na pieszych oczekujących na zielone światło ma takie dłuższe oczekiwanie

Odpowiedz
g.dario 20 lutego 2019 (środa) at 12:28

W wersji Pana Talarka piesi na przejściach w rejonie Niepodległości mają stać karnie w deszczu albo upale minutę dłużej czekając na zielone światło. Czy Ty człowieku myślisz że pieszym tez się nie śpieszy, do domu, po dziecko do przedszkola, człowieku ogarnij się i nie pleć takich bzdur bo się ośmieszasz i kompromitujesz. Facet siedzi z właczoną klimą i nie może minuty dłużej wysiedzieć w swoim aucie i chce do domu kosztem pieszych jechać o minute szybciej. A nie zastanowiło pana jaki destrukcyjny wpływ na pieszych oczekujących na zielone światło ma takie dłuższe oczekiwanie

Odpowiedz

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa