W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Galerie Imprezy masowe i koncerty Informacje

Janusz Radek kim ty jesteś dla mnie [FOTO]

Janusz Radek i poezja Haliny Poświatowskiej to dobre połączenie. Radek ze swoją niecodzienną kulturą muzyczną i niezwykłym warsztatem wokalnym dał mieleckiej publiczności wspaniały prezent – koncert piękny, pełen emocji i wzruszeń. 

„Kim Ty jesteś dla mnie”

Kiedy Janusz Radek śpiewa poezję, proponuje słuchaczom zgoła inny pomysł na słowo i muzykę, niż w znanym schemacie poezji śpiewanej.

W czym tkwi jego inność? Z pewnością w warstwie muzycznej. Radek ożywia poezję współczesnymi kompozycjami. W przypadku płyty „Kim Ty jesteś dla mnie” z kompozycjami do poezji Haliny Poświatowskiej, pomaga mu w tym młody, świetnie zapowiadający się pianista Adam Drzewiecki. Muzyczny minimalizm dobrze służy sile przekazu poezji Poświatowskiej.

Miłośnicy poezji Poświatowskiej zadają sobie z pewnością pytanie, jak jej zmysłowe, intymne, na wskroś kobiece wiersze brzmią w ustach mężczyzny. Okazuje się, że Radek świadomie rezygnuje z elementów sentymentalnych, kobieco zmysłowych na rzecz refleksji o przemijaniu, kruchości przeżywanych chwil. W swoich utworach daje świadectwo wyjątkowego zrozumienia Poświatowskiej.

Janusz Radek odszedł od dotychczasowych schematów, w których tkwiła poezja śpiewana. Koncerty Radka są magnetyczne i poruszające – budzą w odbiorcach emocje, które pozostają z nimi na długo.

Projekt „Kim Ty jesteś dla mnie” to nie tylko koncert, na który odbiorcy przychodzą posłuchać dobrej muzyki. Janusz Radek stara się własnymi dźwiękami i słowami Poświatowskiej stworzyć dla słuchaczy przestrzeń do spotkania z samym sobą. Projekt powstał po to, by postawić przed odbiorcą niezwykle istotne pytania, dotyczące jego natury, pragnień, marzeń i świadomości. To spektakl zmysłów tworzony ciągle na nowo, przed każdą publicznością odkrywający zupełnie inne przestrzenie. To wydarzenie, które z pewnością zaspokoi ciekawość najbardziej dociekliwych. Jest też odpowiedzią na poszukiwania tych odbiorców, którzy w muzyce współczesnej chcą cieszyć się harmonią, estetycznym brzmieniem i szukają recepty na połączenie nowoczesnych kompozycji z ponadczasową mądrością.

Podczas koncertu w SCK w repertuarze znalazły się przede wszystkim kompozycje z płyty „Kim Ty jesteś dla mnie”. Każda to autorska, muzyczna propozycja Janusza Radka, stanowiąca dźwiękowe dopełnienie refleksyjnych wierszy Haliny Poświatowskiej.

W trakcie koncertu, oprócz utworów z albumu „Kim Ty jesteś dla mnie”, odbiorcy mogli także posłuchać najbardziej znane utwory Janusza Radka. Nie zabrakło bowiem takich tytułów, jak chociażby: „Sheila”, „Czekam wytrwale” czy „Dobro”.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Bezpieczne Wakacje – działania policjantów

Wiadomości Mielec

Mali Rzeszowiacy na Jarmarku Ludowym

Wiadomości Mielec

Mielczanin Roku 2023 według czytelników Korso

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa