W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Informacje Sport

Japończyk w PGE FKS Stal Mielec

Kōki Hinokio został nowym zawodnikiem PGE FKS Stali Mielec. 20-letni ofensywny pomocnik rodem z Japonii trafia do nas na zasadzie wypożyczenia z Zagłębia Lubin.

Kōki Hinokio (ur. 26.02.2001) jest wychowankiem japońskiego zespołu Kyoto Shiko S.C. Do Polski, a konkretnie do Stomilu Olsztyn trafił jednak z drużyny Kumiyama High School.

W Polsce pojawił się na wiosnę 2019 roku, gdy w wieku 18 lat podpisał kontrakt ze Stomilem Olsztyn. Początkowo grał w drużynach młodzieżowych, aż w sierpniu 2019 roku zaliczył swój debiut w meczu z Sandecją Nowy Sącz. Co ciekawe, właśnie w sezonie 2019/2020 zagrał także na stadionie w Mielcu. Jego Stomil przegrał wówczas ze Stalą 1:0, a sam zawodnik spędził na murawie pełne 90 minut.

Dużo bardziej udany był dla niego kolejny sezon. W rozgrywkach 2020/21 wyrósł na prawdziwego lidera drużyny z Olsztyna, strzelając 5 bramek i dorzucając do tego 3 asysty. Nic więc dziwnego, że latem 2021 roku zgłosiło się po niego Zagłębie Lubin i wykupiło go z Olsztyna. Teraz z kolei Koki przychodzi do nas na zasadzie wypożyczenia właśnie z Zagłębia.

Trener Adam Majewski doskonale zna potencjał tego piłkarza, ponieważ prowadził go w Stomilu. Nasz nowy zawodnik może występować zarówno jako ofensywny pomocnik, jak i może grać w roli skrzydłowego.

Kōki Hinokio w PGE FKS Stali Mielec będzie grał z numerem 22.

Stalmielec.com

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa