W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Imprezy masowe i koncerty Informacje Kultura i nauka Materiały video

Jasełka Samorządowe [VIDEO]

Wczoraj w SCK odbył się popremierowy spektakl Jasełek Samorządowych. Towarzyszyła mu zbiórka środków na specjalistyczny zestaw do terapii dla podopiecznych mieleckiego SOSW.

Datki na rzecz Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Królowej Jadwigi zbierali wolontariusze komitetu społecznego „Razem dla SOSW w Mielcu” . Całość zebranej sumy przekazana zostanie na zakup zestawu do terapii „RSA Biofeedback” – sprzętu służącego wyrównywaniu stanów psychoemocjonalnych podopiecznych mieleckiego ośrodka specjalnego.

Wczorajszy spektakl był ostatnią okazją obejrzenia tegorocznych Jasełek Samorządowych organizowanych przez Stowarzyszenie „Dla Was” i Samorządowe Centrum Kultury w Mielcu, przy honorowym patronacie Starosty Powiatu Mieleckiego Zbigniewa Tymuły. 

Akcja jasełek, zgodnie ze scenariuszem przygotowanym przez mielczanina Pawła Wołosa, rozegrała się na dworcu kolejowym. Pojawiający się na scenie aktorzy co rusz obnażali bolączki doskwierające lokalnemu społeczeństwu. – Realia mieleckiego życia przemycone zostały jednak w ciekawy, nienachalny sposób. Całość spektaklu utrzymana była w humorystycznym, dowcipnym tonie. Myślę, że ani aktorzy, ani panie reżyserki, nie spodziewały się, że całość wypadnie tak dobrze –  mówi wicestarosta Maria Napieracz, jedna występujących w spektaklu.

Na scenie zagrało 33 aktorów-amatorów. Byli pośród nich pracownicy starostwa powiatowego i urzędu miejskiego, radni, dyrektorzy szkół, przedstawiciele pogotowia, policjanci, strażacy i leśnicy. Swoje role ćwiczyli przez ostatnie dwa miesiące.

 

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Szczury doprowadziły do zamknięcia budynku przedszkola

Wiadomości Mielec

Warsztaty bębniarskie na Rynku i w SCK [FOTO]

Wiadomości Mielec

„Nieme kino” w Parku Oborskich [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa