W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Galerie Informacje Kultura i nauka

Jedna z najlepszych polskich lekkoatletek odwiedziła szkoły w Mielcu [FOTO]

Wychowanie Fizyczne jest super – pod takim hasłem przewodnim funkcjonuje ogólnopolski projekt KINDER Joy of moving – Alternatywne lekcje WF, który od 2018 roku organizowany jest przez Fundację Moniki Pyrek.

Dziś Tour Moniki Pyrek zawitał do Mielca gdzie przez dwa dni pod okiem animatorów na niezwykłych lekcjach wychowania fizycznego, ćwiczyć będą uczniowie SP 11 i SP 9.

Cel projektu jest prosty – stale przypominać, że lekcje wychowania fizycznego mogę uczyć, rozwijać i bawić.
W rozpoczęciu tego wydarzenia wzięła udział zastępca Prezydenta Miasta Mielca Adriana Miłoś.

Monika Pyrek to jedna z najlepszych polskich lekkoatletek w historii tej dyscypliny specjalizująca się w skoku o tyczce. Na swoim koncie ma dwa srebrne i jeden brązowy medal Mistrzostw Świata oraz dwa brązowe medale Halowych Mistrzostw Świata, a także srebro Mistrzostw Europy i dwa brązy Halowych Mistrzostw Europy. Jej kolekcja jest pełna medali z Pucharów Europy, mistrzostw Polski, a także pobitych wielokrotnie (69 razy!) rekordów Polski oraz tytułów (5 razy) najlepszej polskiej lekkoatletki „Złote Kolce”.

Aż czterokrotnie udało jej się zrealizować największe marzenie każdego sportowca o udziale w Igrzyskach Olimpijskich (Sydney 2000, Ateny 2004, Pekin 2008, Londyn 2012). Na swoje piąte Igrzyska (RIO 2016) pojechała jako kandydatka do Komisji Zawodniczej MKOL.

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa