W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Informacje

Jest dofinansowanie na halę pneumatyczną!

Miasto Mielec będzie miało własną halę pneumatyczną nad boiskiem Orlik przy Szkole Podstawowej nr 9. Dotacja celowa na zakup zadaszenia w wysokości ok. 400 000 złotych pochodzi z rezerwy ogólnej budżetu państwa.

Kilka miesięcy temu, podczas podpisania porozumienia o współpracy między Stowarzyszeniem FKS Stal Mielec, a władzami Mielca, pełniący funkcję prezydenta Fryderyk Kapinos zapowiedział powstanie piłkarskich klas mistrzostwa sportowego w SP9 i dalszy rozwój infrastruktury, umożliwiający treningi przez cały rok.


– Nie możemy zmarnować wielu lat wspaniałych tradycji sportowych miasta. Trzeba pomyśleć o stworzeniu jak najlepszych warunków do uprawnia sportu i rozwoju młodych mielczan – powiedział. Jednym z głównych zamierzeń był zakup miejskiej hali, która przykryłaby Orlika przy „dziewiątce” umożliwiając treningi uczniów szkoły, a także uczestników akademii piłkarskich, w tym działającej przy FKS Stal Mielec. Tak wyposażony obiekt służyłby również mieszkańcom miasta.
Wartość inwestycji to ok. 800 000 złotych. W ciągu najbliższych dni zostanie przygotowana dokumentacja związana z przetargiem, mającym wyłonić wykonawcę hali pneumatycznej. – O dofinansowanie tego zakupu z różnych źródeł staraliśmy się od jakiegoś czasu powiedział Fryderyk Kapinos.

Dobra wiadomość nadeszła po moim październikowym spotkaniu z premierem Morawieckim w G2Arena w podrzeszowskiej Jasionce. Cieszę się, że tak ważne miejsce będzie służyło młodym piłkarzom podczas zimowych treningów –

 

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa