W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Jest finansowanie budowy ronda w Woli Mieleckiej

Radni Województwa zdecydowali o przekazaniu 725 tysięcy złotych na budowę ronda w Woli Mieleckiej. Przebudowa skrzyżowania dróg wojewódzkiej 984 z powiatową Przecław-Borowa jest konieczna aby rozładować korki na drogach dojazdowych do DW 984. 

Sejmik Województwa Podkarpackiego, przychylił się w ten sposób do wniosku zarządu województwa i przekazał 625 tys. zł na realizację inwestycji oraz 100 tys. na wykup gruntów koniecznych do budowy. Inwestorem będzie samorząd powiatu. Ten fragment drogi wojewódzkiej 984 już niebawem straci swój status i będzie drogą powiatową. Stanie się tak po zakończeniu budowy obwodnicy Mielca. Współfinansowanie budowy ronda deklarował także samorząd gminy Mielec. Cała inwestycja ma szacunkowo kosztować 2 mln zł. 

Tak jak wielokrotnie podkreślałem, chcieliśmy zbudować most, zakończyć ostatni odcinek obwodnicy Piątkowiec – Rzędzianowice i przeanalizować jak będzie kształtował się ruch samochodów w tych newralgicznych miejscach. Rondo w Woli Mieleckiej jest konieczne z wielu względów, ale przede wszystkim chodzi nam o bezpieczeństwo wszystkich użytkowników tej drogi. Cieszę się, że udało nam się stworzyć montaż finansowy wspólnie z innymi samorządami. Dziękuję gorąco za współpracę i pomoc panu posłowi Fryderykowi Kapinosowi – powiedział marszałek Władysław Ortyl.

Mieszkańcy Woli Mieleckiej od lat zabiegali o budowę ronda na drodze prowadzącej na stary most w Mielcu. Trwa budowa ostatniego odcinka obwodnicy Mielca na odcinku Piątkowiec – Rzędzianowice. Jego otwarcie zmniejszy co prawda natężenie ruchu w Woli Mieleckiej, ale wciąż kierowcy z dróg dojazdowych w Woli Mieleckiej będą mieli problem z włączeniem się do ruchu stąd potrzeba budowy wspomnianego ronda.

 

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa