W Cieniu Jupiterów Mielec
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec
fratelli
Paliwa Mielec
Image default
Informacje Kultura i nauka

Joanna Duszkiewicz w Elektryku

Joanna Duszkiewicz autorka książki „Paryż w piątek 13-tego” odwiedziła Zespół Szkół im. prof. J. Groszkowskiego w Mielcu.

9 grudnia w bibliotece szkolnej miało miejsce niecodzienne wydarzenie – spotkanie autorskie młodej pisarki z młodzieżą z „Elektryka”, zainteresowaną jej debiutancką książką. Gościa przywitali: dyrektor szkoły – Zbigniew Witek, organizatorki spotkania – bibliotekarki Dorota Targosz i Alicja Rajchel oraz licznie zgromadzona młodzież.

Joanna Duszkiewicz w ciekawy i wyczerpujący sposób zaprezentowała swoją książkę, a także przeczytała jej ulubiony fragment. Podzieliła się informacjami dotyczącymi budowania warsztatu pisarskiego, zbierania materiałów do książki oraz opowiedziała o trudach procesu wydawniczego. Gorąco zachęcała młodzież do podejmowania własnych prób literackich i nie poddawania się w dążeniu do realizacji swoich celów. 

 

 

Uczniowie „Elektryka” z uwagą słuchali i dyskutowali z zaproszonym gościem, zadając wiele pytań. Równocześnie młodzież miała okazję zobaczyć interesującą prezentację zdjęć z Paryża oraz wziąć udział w losowaniu książki, którą autorka podarowała wraz z dedykacją szczęśliwemu zwycięzcy Filipowi Idzikowi z klasy II B.

Spotkanie uświetnił recital melodii francuskich na akordeon, specjalnie przygotowany na tę okazję w wykonaniu Sylwestra Kukułki – ucznia klasy II C.

Dla młodej pisarki wizyta w „Elektryku” miała szczególny, sentymentalny charakter, gdyż, jako absolwentka tej szkoły mogła spotkać się ze swoją wychowawczynią, dyrekcją i nauczycielami, a także odszukać w kronice szkolnej strony poświęcone swojej klasie.

Na zakończenie spotkania Joanna Duszkiewicz została obdarowana 2-tomową publikacją wydaną z okazji 100- lecia Gmachu Szkoły i 45-lecia Technikum Elektrycznego. Otrzymała także dyplom z podziękowaniem za ciekawe spotkanie autorskie.

 

Informacja i zdj.

ZS im. prof. J. Groszkowskiego w Mielcu

 

 

 

 

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Derby Podkarpacia bez sensacji. Rysice Rzeszów – ITA Tools Stal Mielec 3:0 [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

Bieg Wilczym Tropem 2024 [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

„Rzeka życia – miłość” – promocja tomiku

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa