W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Galerie

Jubileusz 150-lecia działalności OSP [FOTO]

W niedzielę 20 maja w Mielcu odbyły się obchody Wojewódzkiego Dnia Strażaka oraz jubileusz 150-lecia działalności OSP na terenie powiatu mieleckiego. 22 jednostki OSP otrzymały od władz samorządowych Powiatu Mieleckiego strażacki sprzęt: motopompy i agregaty prądotwórcze. W uroczystościach wziął udział m.in. były premier i obecny prezes Zarządu Głównego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych.

Strażacy najpierw wzięli udział w mszy świętej w Parafii pw. Ducha Świętego w Mielcu, a następnie, w uroczystym pochodzie, przemaszerowali na stadion „Gryfu”. Wśród gości uroczystości znalazł się m.in. posłanka Krystyna Skowrońska, marszałek województwa podkarpackiego Władysław Ortyl, starosta Zbigniew Tymuła, przewodniczący Rady Miejskiej Marian Kokoszka oraz wicestarosta Maria Napieracz.


Na sportowym obiekcie odbył się uroczysty apel z udziałem kilkudziesięciu pocztów sztandarowych. Spotkanie stało się okazją do wręczenia państwowych i korporacyjnych wyróżnień i medali, a także – przekazania świętującym ochotnikom prezentów.
Samorząd Powiatu Mieleckiego, z okazji 150-lecia działalności jednostek OSP na terenie powiatu, przekazał przedstawicielom lokalnych jednostek osiem motopomp oraz czternaście agregatów prądotwórczych. Sprzęt został zakupiony ze środków własnych powiatu (wysokości 50 800 złotych) oraz przy pomocy dofinansowania z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Rzeszowie opiewającego na 50 tys. złotych. Otrzymały go jednostki, które działają na terenach zagrożonych podtopieniami i powodziami.
– Wierzę, że przekazany sprzęt wspomoże waszą codzienną pracę – mówił starosta mielecki Zbigniew Tymuła podczas wręczania strażakom przyrzeczeń przekazania sprzętu.

Które jednostki otrzymały sprzęt?

Motopompa WT – 40X:
OSP Gliny Małe
OSP Szafranów
OSP Gawłuszowice
OSP Podleszany
OSP Rzochów
OSP Przykop
OSP Malinie II
OSP Izbiska
Agregat prądotwórczy Honda EA 3000:
OSP Sadkowa Góra
OSP Łysaków
OSP Kliszów
OSP Krzemienica
OSP Złotniki
OSP Domacyny
OSP Biały Bór
OSP Łączki Brzeskie
OSP Partynia
OSP Podborze
OSP Zgórsko
OSP Grochowe I
OSP Malinie I
OSP Wadowice Dolne

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa