W niedzielę 29 maja miała miejsce Eucharystia w intencji Czcigodnego księdza proboszcza prałata Kazimierza Czesaka, który świętował 45. rocznicę święceń kapłańskich.

Przed Mszą św. przedstawiciele parafii złożyli Księdzu Proboszczowi jubileuszowe życzenia (w delegacji byli również przedstawiciele Rady Duszpasterskiej, Rady Miasta, Starostwa Powiatowego, Solidarności, Samorządowego Centrum Kultury, Polskich Zakładów Lotniczych).

 

Ksiądz prałat Józef Mróz, emerytowany proboszcz w Borowej, przyjaciel Księdza Jubilata, w wygłoszonej homilii zwrócił uwagę m.in. na to, że nasza parafia zawsze miała szczęście do dobrych proboszczów. Główną myśl homilii poświęcił na temat roli kapłana – Nie sposób wyliczyć te wszystkie dary, które otrzymuje człowiek od Boga przez pośrednictwo kapłana – mówił kaznodzieja.

Zwracając się do Księdza Proboszcza podziękował za duchowe i materialne owoce Jego kapłańskiej pracy. Życzył również, aby Maryja nadal miała Go pod płaszczem swojej matczynej opieki.

Kolejna część świętowania miała miejsce na placu kościelnym, gdzie można było składać Jubilatowi życzenia i wysłuchać koncertu w wykonaniu Mieleckiej Orkiestry Dętej (SCK).

Ksiądz prałat Kazimierz Czesak urodził się w 1947 roku. Święcenia kapłańskie przyjął w Tarnowie 30 maja 1971 roku. Jako neoprezbiter pracował w Wierzchosławicach, następnie w parafii Katedralnej w Tarnowie. Kilka lat pełnił posługę kapelana tarnowskiego szpitala. W latach 1985-1997 był proboszczem w Ryglicach.

Gospodarzem naszej parafii i dziekanem Dekanatu Mielec-Południe został w 1997 roku. W 2001 roku ówczesny biskup tarnowski Wiktor Skworc obdarzył ks. Czesaka godnością Kanonika Gremialnego Kapituły Katedralnej w Tarnowie, a w tym roku w marcu papież Franciszek nadał Mu tytuł Kapelana Jego Świątobliwości (Prałata).

Słowa, które wypowiedział Władysław Wydro, przedstawiciel Rady Duszpasterskiej:

Czcigodny Księże Proboszczu
parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Mielcu!

Drogi naszym sercom Jubilacie!

W tym szczególnym dniu – Jubileuszu 45-lecia Twoich święceń kapłańskich, nasza wspólnota parafialna w imieniu której kierujemy do Ciebie te słowa, pragnie być z Tobą i przy Tobie, by wyrazić Ci naszą wdzięczność, że przed 45. laty, w dniu 30 maja 1971 roku w Wyższym Seminarium Duchownym w Tarnowie odpowiedziałeś „tak” na Chrystusowe zaproszenie „Pójdź za Mną”, by rozpocząć służbę w Winnicy Pańskiej.

W takim dniu jak dzisiejszy, trudno jest patrzeć na wszystkie lata Twojej pracy kapłańskiej inaczej niż na dar Twych Kapłańskich dłoni i ust, które szczodrze karmiąc nas słowem i umacniając sakramentami, poprzez Twoje świadectwo wiary i miłości prowadziły nas do Chrystusa, by wszyscy do których byłeś posłany stanowili jedno w Chrystusie.

To wszystko co czyniłeś dla nas przez lata posługi duszpasterskiej w mieleckiej parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy pozostanie w naszych sercach, w duszach i pamięci następnych pokoleń.

Z okazji pięknego Jubileuszu 45-lecia święceń kapłańskich życzymy Ci Drogi Jubilacie wielkiej radości z każdego dnia Twej Kapłańskiej służby oraz sił i zdrowia w sprawowaniu trudnych obowiązków ojca parafii.

Niech nasz Miłosierny Bóg obficie nagradza Twe kapłańskie oddanie w służbie Kościoła, a Matka Boża – Patronka Miasta Mielca – niech wraz ze swym Synem Chrystusem, będą Twoim wsparciem w codziennej służbie Bogu i ludziom.

Drogi Jubilacie – za Twą gorliwość duszpasterską Bogu niech będą dzięki, a na dalsze trudy Twej pasterskiej posługi, jaką pełnisz każdego dnia „Szczęść Boże”!