W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Galerie

Jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego w Gminie Padew Narodowa [FOTO]

W dniu 28 listopada br. w budynku Szkoły Podstawowej im. Ignacego Łukasiewicza w Padwi Narodowej miała miejsce piękna uroczystość Jubileuszu 50-lecia Pożycia Małżeńskiego, na którą przybyły następujące pary:

1 Janina i Stanisław Drzymała

2 Maria i Józef Golba

3 Maria i Antoni Kmuk

4 Antonina i Józef Piechota

5 Janina i Władysław Pokutecki

6 Maria i Jan Skopiński

7 Zdzisława i Władysław Stępień

8 Janina i Henryk Tatar

9 Marianna i Adam Tęczyński

Władze samorządowe gminy reprezentowali: Wójt Gminy Robert Pluta, Przewodniczący Rady Gminy Janusz Bik, Wiceprzewodniczący Rady Gminy Jan Uzar, Skarbnik Gminy Joanna Skopińska-Mycek i Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Renata Durda – koordynator obchodów jubileuszu.
W uroczystości wzięły także udział rodziny szacownych Jubilatów.

Uroczystość zaszczycił swoją obecnością ksiądz biskup Edward Frankowski, który w tym dniu odbywał wizytę kanoniczną w parafii Padew Narodowa. Towarzyszyli mu także ksiądz proboszcz Janusz Filarowski i ksiądz wikariusz Krzysztof Czajkowski.

Zgodność pożycia małżeńskiego, trud pracy i wyrzeczeń dla dobra założonej przed pół wiekiem rodziny został doceniony, czego dowodem są przyznawane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej „Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie”.

Aktu wręczenia dokonali ks. biskup Edward Frankowski wraz z wójtem Robertem Plutą.

Serdecznie wszystkim Parom gratulujemy tak wspaniałego jubileuszu. Jesteśmy pełni podziwu i uznania za wytrwałość oraz trud włożony w budowanie rodziny przez te ostatnie 50 lat Waszego wspólnego życia.

Przez te lata – sami dobrze wiecie jak zmienił się świat – jedno jednak pozostało niezmienne, to rola Rodziny, która wychowuje, kształtuje, zachowuje wiarę i tradycję i za to jeszcze raz chcemy wyrazić najgłębsze słowa uznania i wdzięczności.

Program artystyczny w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej im. Ignacego Łukasiewicza w Padwi Narodowej i okolicznościową scenografię przygotowali: Pani Maria Trznadel i Pan Janusz Kucharczyk. Po ceremonii dekoracji i wręczeniu kwiatów wzniesiono toast tradycyjną lampką szampana. Do tańca przygrywała Kapela Ludowa „Padwianie”, natomiast atrakcje smakowe dla podniebienia zapewniły panie pracujące w kuchni Szkoły Podstawowej .

Pamiątkowe zdjęcia, wspomnienia z młodości, poczęstunek i tańce towarzyszyły zgromadzonym do godzin wieczornych.

Pary małżeńskie, które w roku 2018 będą obchodzić 50-lecie pożycia małżeńskiego i są zainteresowane otrzymaniem medalu, prosimy o kontakt z Urzędem Stanu Cywilnego w Padwi Narodowej (tel. 158514465).

 

UG Padew Narodowa

Zobacz też...

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa