W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
fratelli
EsteticDent Dentysta Mielec
Image default
Historia Kultura i nauka

Jubileusz I LO – 115 lat Konarskiego

1 października I Liceum Ogólnokształcącym imienia Stanisława Konarskiego godnie, choć z pewnością w warunkach specjalnych obchodziło Święto Szkoły.

Zgodnie z wieloletnią tradycją rocznicą urodzin Patrona, ks. Stanisława Konarskiego stanowi okazję do pięknego wprowadzania do szkolnej wspólnoty kolejnych pokoleń uczniów I Liceum Ogólnokształcącego, do naznaczania ich dumą i odpowiedzialnością za społeczność najstarszej szkoły w Mielcu.

Tegoroczne świętowanie miało być szczególne, bo jubileuszowe. Niestety, okoliczności ostatecznie pozwoliły jedynie na ograniczone i symboliczne, choć zgodne z uniwersalnymi wartościami przeżywanie Dnia Patrona.

W Bazylice pw. Św. Mateusza uczniowie klas pierwszych wspólnie z wychowawcami uczestniczyli w Mszy św. Tam również ich starsi koledzy zaprezentowali, okolicznościowy montaż słowno-muzyczny, a najmłodsze pokolenie licealistów, w atmosferze powagi złożyło ślubowanie na sztandar szkoły. Znaczącym symbolem tegorocznych uroczystości stało się przekazanie na ręce Dyrektora I LO – Radosława Kluzy oraz przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego – Mai Burek błogosławieństwa Papieża Franciszka dla całej Społeczności szkolnej.

Upamiętniające przedsięwzięcia to: galeria portretów dyrektorów szkoły (od teraz stała ekspozycja w holu, w części administracyjnej) oraz okolicznościowa publikacja wydana z okazji 115-lecia Gimnazjum I Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Konarskiego w Mielcu 1905-2020 pt. „Pamięć i świadomość. Mielecka gimnazjalno – licealna lista katyńska” (autor: Włodzimierz Gąsiewski, wydawca: Agencja Wydawnicza „Promocja” w Mielcu, współwydawca: I LO w Mielcu, wsparcie finansowe publikacji: Starostwo Powiatowe w Mielcu).
W imieniu klas I ślubowanie składali: Alek Markulis (I A), Patrycja Sitnik (I B), Joanna Żelazko (I C), Szymon Markulis (I D), Gabriela Krawiec (I F) i Norbert Sypek (I G).

Udział w uroczystości wzięli honorowi gości: emerytowani dyrektorzy I LO: Anna Maciejak i Zbigniew Maj oraz Ryszard Kubik, który namalował piękne portrety wszystkich dyrektorów współtworzących historię I Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Konarskiego w Mielcu.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Kolejne warsztaty literackie Mieleckiej Grupy Literackiej

Wiadomości Mielec

Dofinansowanie z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków [VIDEO]

Wiadomości Mielec

Ogólnopolska Konferencja w CKPiDN [VIDEO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa