W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
fratelli
EsteticDent Dentysta Mielec
Image default
Galerie

Jubileusz pełen wzruszeń [FOTO]

Setki absolwentów i przyjaciół mieleckiego „Ekonomika” świętowało 80-lecie szkoły. – To ważna chwila dla nas wszystkich, bo dotyczy miejsca, w którym każdy z nas pozostawił cząstkę siebie – mówiła dyrektor Marta Mysona.

Jubileusz rozpoczął się od uroczystej mszy świętej, którą odprawił biskup tarnowski Andrzej Jeż. Następnie obchody przeniosły się przed budynek szkoły, gdzie głos zabrały osoby związane z „Ekonomikiem”, w tym obecna dyrektorka Marta Mysona oraz byli gospodarze szkoły: Teresa Ciszek i Władysław Korzeń. – Ze wzruszeniem uczestniczę w tym jubileuszu i wyrażam przekonanie, że podobne uczucie żywi dzisiaj większość zebranych – jeśli nie wszyscy.

Zostawiliśmy tutaj odrobinę swojego życia. Tutaj zawiązywały się przyjaźnie, niektóre skutkowały nawet bardziej ścisłymi związkami małżeńskimi. Wszyscy wynieśliśmy stąd bardzo miłe wspomnienia – mówił dyrektor Korzeń.

To właśnie jemu szczególnie dziękował starosta Zbigniew Tymuła. – Będąc dyrektorem w larach 1986-2004 wychował pan całe pokolenie mieszkańców naszego powiatu, za co Panu – jak i wszystkim pozostałym dyrektorom i nauczycielom – serdecznie dziękuję – mówił starosta. – Jesteśmy tuż przed naborem do szkół. Myślę, że uczniowie przyjdą do tej szkoły, bo stąd naprawdę można wynieść dużo wiedzy – dodał.

– Każda szkoła jest unikatowa, bo za każdą szkołą kryją się sukcesy i ścieżka edukacyjna wielu osób. Mogę sobie wyobrazić jakie uczucia towarzyszą uczestnikom tego jubileuszu, jak z sentymentem wspominają oni swoich nauczycieli, jak zupełnie inaczej patrzą dzisiaj na swoją szkołę, na to, co w niej zdobyli, jakie sukcesy im towarzyszyły i jakie porażki ich budowały – powiedział Stanisław Fundakowski, zastępca Podkarpackiego Kuratora Oświaty.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Mikołajkowe spotkanie pokoleń w Sokolni [FOTO]

Wiadomości Mielec

Dno tabeli Tauron Ligi osiągnięte. Pałac Bydgoszcz – ITA TOOLS Stal Mielec 3:1 [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

Warsztaty cukiernicze z Teresą Pogodą [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa