W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Galerie Historia Imprezy masowe i koncerty Informacje Materiały video Wywiady

Jubileusz Podkarpackiej Stacji Pogotowia Ratunkowego [FOTO, VIDEO]

Ratownicy medyczni z Mielca świętują 20-lecie powołania Podkarpackiej Stacji Pogotowia Ratunkowego. Obecnie obsługują mieszkańców sześciu powiatów, a w jednostce zatrudnionych jest ponad 600 pracowników.

W czwartek (16.05.2024 r.) w Woli Chorzelowskiej miały miejsce uroczystości jubileuszowe, podczas których medalami i odznaczeniami państwowymi zostali uhonorowani pracownicy pogotowia ratunkowego, w celu docenienia za długoletnią służbę.

Ważnym punktem uroczystości było także nadanie sztandaru Podkarpackiej Stacji Pogotowia Ratunkowego, którego hasło “Bogu na chwałę, ludziom na ratunek” ma przyświecać pracownikom w ich codziennej, ratującej ludzkie życia pracy.

Po krótkiej prezentacji Intra przez Orkiestrę Młodych Bębniarzy z Przecławia głos zabrał Dyrektor PSPR Mielec Grzegorz Gałuszka witając wszystkich gości i kierując do nich kilka słów, dziękując za przybycie. Dyrektor przybliżył także krótki rys historyczny stacji pogotowia, który był pokazany również na filmie prezentującym “20 lat Pogotowia Ratunkowego w Mielcu”.

Ważnym elementem jubileuszu były wystąpienia zaproszonych gości. Wśród nich obecny był Prezydent miasta Mielca Radosław Swół – “W imieniu władz samorządowych miasta Mielca z okazji jubileuszu składam serdeczne gratulacje oraz wyrazy uznania dla wszystkich, którzy mają swój wkład w budowanie dorobku mieleckiej jednostki.
Wasza praca jest wyjątkowa i zasługuje na szczególny podziw. Ratujecie najcenniejszy dar i najwyższą wartość – ludzkie życie.
Z okazji tego pięknego jubileuszu, proszę przyjąć serdeczne podziękowania za dotychczasową ofiarną służbę wraz z życzeniami zawodowej i osobistej pomyślności, zadowolenia z wykonywanych obowiązków i ludzkiej życzliwości.” – mówił.

Łączymy przeszłość z teraźniejszością, ale też myśląc o przyszłości, mówimy o marzeniach, które stoją przed nami – mówił na początku swojego przemówienia dyrektor Podkarpackiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Mielcu Grzegorz Gałuszka.

Początki ratownictwa medycznego na ziemi mieleckiej powstały w 1945 roku, natomiast pierwsza karetka pogotowia w mieleckim taborze miała numery rejestracyjne RMI 12JP.  W 2004 roku powstała Powiatowa Stacja Pogotowia Ratunkowego w Mielcu, która zaowocowała usamodzielnieniem się, unowocześnieniem sprzętu oraz taboru medycznego. Dziś Podkarpacka Stacja Pogotowia Ratunkowego swoim obszarem obejmuje 6 powiatów. Jest to powiat mielecki, tarnobrzeski, stalowowolski, nowo dębski, kolbuszowski i dębicki. Dziś w stacji pogotowia ratunkowego w Mielcu pracuje około 600 pracowników. Obecnie tabor medyczny liczy 34 nowoczesnych ambulansów.

YouTube player
e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Seniorzy zakończyli rok akademicki MUTW [FOTO]

Wiadomości Mielec

Kolejny oprysk przeciwko Afrykańskiemu Pomorze Świń w powiecie mieleckim

Wiadomości Mielec

Nowy punkt Pakersi przy ul. Chopina 2 w Mielcu

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa