W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Galerie Imprezy masowe i koncerty

Jubileuszowe obchody powstania Policji Państwowej w Mielcu [FOTO]

Tegoroczne Święto Policji obchodzone przez mieleckich policjantów 24 lipca miało wyjątkowy charakter. W tym roku przypada bowiem 100. rocznica powstania Policji Państwowej.

Obchody rozpoczęły się złożeniem kwiatów przed tablicami na Ścianie Katyńskiej przy Bazylice p.w. św. Mateusza w Mielcu. Podczas uroczystości swoją obecnością mieleckich funkcjonariuszy zaszczycił I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie insp. Zbigniew Sowa oraz zaproszeni goście.

W ubiegłą środę w Samorządowym Centrum Kultury w Mielcu odbyły się obchody powiatowego Święta Policji. Uroczystości rozpoczęły się złożeniem kwiatów przed tablicami na Ścianie Katyńskiej przy Bazylice pw. św. Mateusza w Mielcu. Na tablicach upamiętniono nazwiska mielczan oraz policjantów pomordowanych w obozach jenieckich na wschodzie. W nabożeństwie w Kościele p.w. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Mielcu udział wzięli policjanci oraz zaproszeni goście.

Komendant Powiatowy Policji w Mielcu nadkom. Jacek Juwa swoim przemówieniem rozpoczą uroczystą zbiórkę policjantów oraz przywitał wszystkich zaproszonych gości. W swoim wystąpieniu nawiązał do historii Policji z okazji 100. rocznicy powstania Policji Państwowej. Podziękował policjantom za pracę i pogratulował awansów, kładąc duży nacisk na wdzięczność rodzinom wspierających w pracy funkcjonariuszy. Samorządowcom, przedstawicielom służb oraz instytucji podziękował za współpracę, a także za zrozumienie oraz udzielone wsparcie finansowe i merytoryczne. Kolejno funkcjonariusze udali się do Samorządowego Centrum Kultury, gdzie odbierali nominacje z rąk I Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie insp. Zbigniewa Sowy oraz Komendanta Powiatowego Policji w Mielcu nadkom. Jacka Juwy.

Podczas powiatowego święta w korpusie aspirantów Policji awansowało 27 funkcjonariuszy, natomiast w korpusie podoficerów 21 policjantów. Komendant Powiatowy Policji w Mielcu rozkazem personalnym mianował na stopień starszego posterunkowego 8 policjantów.

Podczas uroczystości miało miejsce również wręczenie pamiątkowych statuetek z okazji jubileuszu 100. rocznicy powstania Policji Państwowej osobom zasłużonym we współpracy z Komendą Powiatową Policji w Mielca. Statuetki otrzymali między innymi Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl, Starosta Powiatu Mieleckiego Stanisław Lonczak oraz Prezydent Miasta Mielca Jacek Wiśniewski, w których imieniu z rąk Komendanta Powiatowego Policji w Mielcu nadkom. Jacka Juwy statuetki odebrali przedstawiciele. Docenieni zostali także samorządowcy, przedstawiciele służb oraz instytucji,  jak również osoby reprezentujące lokalne media.  

Kilkunastu policjantów z rąk Przewodniczącego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów Województwa Podkarpackiego odebrało pamiątkowe medale „W Setną Rocznicę Powołania Policji Państwowej”.

Zaproszeni goście wyrazili swoje uznanie dla codziennej pracy mieleckich funkcjonariuszy. W trakcie swoich wystąpień w stronę wszystkich policjantów skierowanych zostało wiele serdecznych słów. Dziękowano za trud i współpracę na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców powiatu mieleckiego.

Podczas dzisiejszych Wojewódzkich Ochodów Święta Policji na Placu Farnym w Rzeszowie na stopień podinspektora został mianowany I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Mielcu nadkom. Grzegorz Bajda.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Kultura na talerzu – kulinaria różnych krajów [FOTO]

Wiadomości Mielec

Cyrk Korona – Nowe Show jak z Bajki [FOTO]

Wiadomości Mielec

Koncert popis tańca na scenie SCK [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa