W Cieniu Jupiterów Mielec
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec
fratelli
Paliwa Mielec
Image default
Kultura i nauka

Julia Kużdżał, uczennica V LO laureatką ogólnopolskiego konkursu wiedzy o Stanach Zjednoczonych

Julia Kużdżał, absolwentka Gimnazjum nr3  obecnie uczennica V Liceum Ogólnokształcącego w  Mielcu, laureatka II etapu  ogólnopolskiego konkursu wiedzy o Stanach Zjednoczonych    KNOW AMERICA 2017 , została zwyciężczynią  tegorocznej edycji tego właśnie konkursu i zdobyła nagrodę główną udział w miesięcznym programie naukowym Benjamin Franklin Transatlantic Fellows Summer Institute zorganizowanym przez amerykański Wake Forest University w Karolinie Północnej. 

Na czym polega program Benjamin Franklin Transatlantic Fellows Summer Institute?

W ramach programu Benjamin Franklin Transatlantic Fellows Summer Institute organizowane są coroczne, kilkutygodniowe zjazdy dla młodzieży w wieku od 16 do 18 lat. W trakcie tegorocznej edycji uczniowie ze Stanów Zjednoczonych,  Europy, Azji Środkowej i Ameryki Południowej spędzą ze sobą cztery tygodnie na kampusie Wake Forest University w Karolinie Północnej.

Uczestnicy programu będą mieli okazję posmakować studenckiego życia w pełnym tego słowa znaczeniu. Przygotowano dla nich zajęcia w pełnym wymiarze, które obejmują dyskusje na temat amerykańskiej konstytucji, przedsiębiorczości, a nawet symulacje działania instytucji, jaką jest Unia Europejska. Podczas programu każdy z uczestników będzie miał za zadanie zaplanować organizację lub instytucję, której działalność dotyczyłaby aktualnego problemu w społeczeństwie swego kraju.

Uczestnicy zaangażują się też w różne działania, takie jak szkolenia, warsztaty, programy na poziomie lokalnym, wyjazdy studyjne oraz wydarzenia kulturalne, w celu wypracowania nowego spojrzenia na naukę, społeczności lokalne oraz szerszą kulturę medialną. Ponadto uczestnicy sprawdzą w jaki sposób młodzi ludzie korzystają z mediów, zarówno jako konsumenci, jak i osoby przekazujące informacje, oraz dowiedzą się, że wolność słowa nadaje zarówno prawa, jak i nakłada obowiązki na obywateli. Pod koniec wyjazdu studenci przygotują wspólny projekt, który ma na celu przestawienie ich dokonań i propaguje działania Benjamin Franklin Transatlantic Fellows Initiative na rzecz edukacji.

 

 

Benjamin Franklin Transatlantic Fellows Summer Institute to nie tylko nauka. Grupa spędzi też tydzień podróżując po Stanach Zjednoczonych. W tym czasie uczestnicy  odwiedzą Waszyngton i inne miasta. Największą popularnością cieszy się wizyta w Departamencie Stanu, podczas której młodzież może wziąć udział w konferencji prasowej oraz obejrzeć prezentacje zaproszonych ekspertów i urzędników. Zwykle kilka dni programu zostaje poświęconych tylko i wyłącznie na odkrywanie kulturowego aspektu Stanów oraz codziennego stylu życia ich mieszkańców. Tak zwany ‚host family stay’ to czas, kiedy młodzież mieszka u amerykańskich rodzin, poznając życie typowych Amerykanów.

 

 

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Kultura i język hiszpański dla przedszkolaków [FOTO]

Wiadomości Mielec

Zdzisław Nowakowski został wybrany Wiceszefem ministerialnej Rady ds. Informatyzacji Edukacji

Wiadomości Mielec

Jezioro łabędzie na scenie SCK [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa