W Cieniu Jupiterów Mielec
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec
Paliwa Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Jutro komarom nie będzie do śmiechu

Przypominamy, że już jutro (13 czerwca), w godzinach popołudniowo-wieczornych, na terenie naszego miasta zostanie przeprowadzone punktowe odkomarzanie miejsc strategicznych.

Problem obecności komarów jest bardzo poważny. Zdajemy sobie sprawę z uciążliwości, jakie powoduje obecność tych owadów. Miejsca, które zostały wybrane do oprysków, są miejscami, gdzie wylęg komarów jest bardzo intensywny.

Odkomarzanie zaplanowane w tym roku, obejmuje dwukrotnie większy obszar niż w latach ubiegłych. Okoliczne miasta przyjęły podobną strategię, choć w Rzeszowie nadal nie jest znany termin odkomarzania, a obszar objęty opryskiem jest niewiele większy od tego zaplanowanego w Mielcu.

Warto przypomnieć, odkomarzanie z samolotu wykonane było w naszym mieście ostatni raz w 2010 roku. Zaznaczmy, że w tamtym okresie opryskiem objęte były tereny wyłącznie wzdłuż rzeki Wisłoki w całym powiecie. Odkomarzanie było dofinansowane z budżetu państwa, a do oprysków dołączyły wszystkie okoliczne gminy.

Obecnie, odchodzi się już od oprysków wykonywanych z samolotu przede wszystkim z przyczyn bezpieczeństwa. Główną przesłanką takiej decyzji, która respektowana jest na terenie całego kraju, jest słaba precyzja odkomarzania. Co za tym idzie, środek przeciw komarom może trafić na tereny prywatne osób, które nie wyrażają na to zgody bądź obawiają się o bezpieczeństwo domowników, w tym zwierząt.

Ostatnie odkomarzanie punktów strategicznych miało miejsce w 2017 roku i wyglądało podobnie, jak to zaplanowane na jutro. Rozpylenie z samochodu jest bezpieczniejsze i bardziej precyzyjne. Co ważne, tego typu działanie jest mniej uzależnione od warunków pogodowych.

Docierają do nas także prośby i apele o odkomarzanie miejsc, w których w najbliższym czasie mają odbyć się festyny, imprezy lub inne wydarzenia kulturalne i rozrywkowe. Przypomnijmy, że Urząd Miejski może wykonać oprysk wyłącznie na terenach miejskich. W ostatnim czasie, w naszym mieście organizowanych było wiele imprez, których organizatorzy często na własną rękę wykonywali oprysk środkami dostępnymi na rynku.

Do Urzędu Miejskiego trafia także wiele zapytań odnośnie specyfiku przeciw komarom, który zostanie użyty podczas odkomarzania. W zależności od potrzeb będzie to Deadyna, CYPER FOG lub Asperment 200. Środki te posiadają Kartę Charakterystyki i są dopuszczone do używania na terenie całej Unii Europejskiej. Ponadto posiadają zezwolenia Prezesa Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i produktów Biobójczych.

Prognozy na najbliższe dni, mimo wysokich temperatur, są naszym sprzymierzeńcem. Komary nie lubią intensywnego słońca, jest zatem szansa na zmniejszenie ich populacji. Zalecamy także stosowanie dostępnych na rynku preparatów przeciw komarom. Pomocne mogą okazać się także olejki eteryczne, których zapach odstrasza komary.

YouTube player
e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Dachowanie bmw w Padwi Narodowej

Wiadomości Mielec

Cztery pory roku w gminie Mielec – konkurs fotograficzny [FOTO]

Wiadomości Mielec

Kolejne zwycięstwo Czeczeńców. Handball Stal Mielec – AZS Biała Podlaska 33:27 [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa