W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Jutro mielecka straż pożarna otrzyma nowy sztandar

Z okazji 75-lecia zawodowego pożarnictwa na ziemi mieleckiej w najbliższy piątek, 3 września, odbędzie się uroczyste nadanie sztandaru Komendzie Powiatowej PSP w Mielcu.

Uroczystości rozpoczną się Mszą Świętą polową w Kościele św. Marka nad Wisłoką w Mielcu zaplanowaną na godzinę 12:00. O godzinie 13:15, na Bulwarach Gryfitów Mieleckich, odbędzie się uroczyste wręczenie sztandaru. Wydarzeniu towarzyszyć będzie rodzinny piknik z licznymi atrakcjami dla dzieci oraz pokazem sprzętu pożarniczego.

Zainteresowanych zapraszamy także na dni otwarte Komendy Powiatowej PSP w Mielcu w sobotę, 4 września – będzie to ciąg dalszy świętowania rocznicy mieleckiego pożarnictwa zawodowego.

Od godziny 10:00 zaplanowano tam kilka pokazów, m.in. ratownictwa wysokościowego, wejścia po drabinie hakowej czy biegu na 100 metrów z przeszkodami. Strażacy przeprowadzą także prezentacje dotyczące udzielania pierwszej pomocy oraz opowiedzą o zjawiskach pożarowo niebezpiecznych – edukując jednocześnie, jak im zapobiegać i w jaki sposób je gasić.

W przerwach pomiędzy zaplanowanymi pokazami uczestnicy dni otwartych będą mogli sprawdzić się na młodzieżowym torze przeszkód, wejść do zadymionego sztucznie namiotu czy wypróbować konną sikawkę pożarniczą. Na najmłodszych czekać będzie nie lada gratka: gaszenie hydronetką pożaru ilustrowanej makiety domu, a na wszystkich zainteresowanych pracą strażaków – pokaz sprzętu znajdującego się na wyposażeniu komendy.

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa