W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
fratelli
EsteticDent Dentysta Mielec
Image default
Informacje Sport

Jutro odbędzie się V turniej szermierczy – Mieleckie Skrzydła

Od jutra rozpocznie się dwudniowy turniej szermierczy „Mieleckie skrzydła” organizowany przez Polskie Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół” 1893 oraz Gryf Mielec. To już piąta odsłona turnieju organizowanego w Mielcu w którym udział biorą zawodnicy zarówno z kraju jak i z zagranicy.

Szermierka jest w Mielcu obecna od ponad 70 lat, najpierw nasi zawodnicy odnosili sukcesy we florecie, a obecnie w szpadzie. W trakcie walki zawodnicy zdobywają punkty przez trafienie szpadą zarówno w korpus, głowę jaki i ręce czy nogi przeciwnika. W przypadku kiedy przeciwnicy trafią się nawzajem w tym samym czasie, obaj zdobywają punkt. Zadaniem sędziego oprócz zliczania punktów i nadzoru nad przestrzeganiem regulaminu walki jest również niedopuszczenie do walki pasywnej, czyli takiej kiedy zawodnicy nie podejmują prób ataku, a jedynie oczekują na przeciwnika.

To sprawia że walka jest dynamiczna i efektowna. Rzuty czy wypady to bardzo dynamiczne i widowiskowe akcje zawodników które niejednokrotnie kończą się zdobyciem punktu, choć nie zawsze przez zawodnika który zainicjował  atak. Ważnym jest również aby szybko rozpoznać przeciwnika, jego mocne i słabsze strony, „wypracowywać” sytuacje dogodne dla zdobycia punktu lub też wykonać niespodziewany i zaskakujący atak.

W trakcie walk, nudy na pewno nie będzie, serdecznie zapraszamy do hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 7 w Mielcu od godziny 10:00 w sobotę i niedzielę do kibicowania zawodnikom.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Kolejne warsztaty literackie Mieleckiej Grupy Literackiej

Wiadomości Mielec

Twierdza przy Solskiego zdobyta. FKS Stal Mielec – Korona Kielce. 2 : 3 [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

Uroczyste wręczenie odznak „Zasłużony dla Rolnictwa” [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa