W Cieniu Jupiterów Mielec
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec
fratelli
Paliwa Mielec
Image default
Historia

Jutro w Mielcu spotkanie w sprawie dekomunizacji [VIDEO]

Mikołaj Broniewski i Tomasz Tabor to uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego z Mielca, którzy starają się o dostanie do Sejmu Dzieci i Młodzieży.

Żeby osiągnąć swój cel, muszą zrealizować projekt społeczny. Jako temat wybrali zmianę nazwy mieleckiej ulicy, której patronem jest obecnie działacz komunistyczny Lucjan Szenwald. Chcą, żeby ulica zyskała imię Waleriana Tumanowicza – Żołnierza Wyklętego, a w czasie II wojny światowej jednego z przywódców mieleckiej Armii Krajowej.

Jednym z elementów projektu młodych mielczan jest spotkanie dotyczące dekomunizacji w mieleckiej przestrzeni publicznej oraz samej postaci Waleriana Tumanowicza. Odbędzie się ono w Miejskiej Bibliotece Publicznej SCK przy ulicy Kusocińskiego 2 w Mielcu w piątek 7 kwietnia o godzinie 17. Prelekcję dotyczącą Waleriana Tumanowicza wygłosi Przewodniczący Komisji Oświaty i Kultury Rady Miejskiej w Mielcu – Marek Zalotyński.

 

 

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=dm3QVTAxaV4&w=925&h=520]

 

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych [FOTO]

Wiadomości Mielec

Sześć lat temu odszedł Prezydent Daniel Kozdęba

Wiadomości Mielec

Niezwykła droga….[FELIETON]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa