W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Sport

Już jutro Sandecja a w sobotę Raków [VIDEO]

W środę z czwartą w tabeli Sandecją Nowy Sącz, w sobotę z liderem Rakowem Częstochowa – to dwa najbliższe mecze PGE FKS Stali Mielec, spotkania niezwykle istotne dla walczących o ekstraklasę Stalowców.

W miniony weekend Stal wygrała 1:0 wyjazdowe spotkanie w Suwałkach z Wigrami, pierwszy raz w historii mielczanie zanotowali tam komplet punktów. – Suwałki to dobry zespół i zrobił wszystko co mógł na boisku, ale nie przyniosło to im efektu. My zagraliśmy dobry mecz i mamy trzy punkty – cieszy się obrońca Stali Leandro, który w tym meczu zagrał w miejsce pauzującego za żółte kartki Krystiana Getingera.

Po szybkiej regeneracji na Biało-Niebieskich czekają dwa wymagające spotkania. W środę o 17:45 w Mielcu podejmą Sandecję Nowy Sącz, czwarty zespół w tabeli Fortuna 1 Ligi, ostatni liczący się jeszcze w walce o awans do ekstraklasy. W sobotę o 15:00 w Mielcu zamelduje się lider Raków Częstochowa. 

– Ciężki tydzień przed nami ale cieszymy się z niego. Na takie obciążenia jesteśmy gotowi, znaliśmy terminarz i przygotowywaliśmy się do tego w zimie: by grać co trzy dni. Zespół jest bardzo pozytywnie naładowany po ostatnim meczu w Suwałkach i wie, że bardzo dużo rzeczy mamy wyłącznie w swoich rękach – komentuje trener mielczan Artur Skowronek.

– Dwa mecze dla nas bardzo ważne, kluczowe. To będą bardzo dobre mecze. Wszyscy piłkarze, trenerzy i kibice czekają na takie mecze. Zagrają drużyny o wysokim poziomie. Zrobimy wszystko by zwyciężyć – dodaje Leandro.

Sandecja i Raków mają podobny styl, w defensywie spisują się wyśmienicie. To dwie jedyne ekipy, które w tym sezonie straciły mniej goli niż Stal Mielec. – Sandecja gra swój pomysł i swoje ustawienie taktyczne. My nakładamy na to swój pomysł – Artur Skowronek zapewnia jednak, że wie jak pokonać takiego rywala.
Kibice Stali martwią się natomiast o zdrowie obrońcy Jonatana de Amo Pereza, który boisko w Suwałkach opuścił z urazem. – Jest w treningu i myślę, że wszystko będzie w porządku. Cała ekipa jest gotowa do roboty – informuje trener Skowronek.

Spotkania PGE FKS Stali z Sandecją i Rakowem transmitować będzie na swoich kanałach telewizja Polsat Sport.

YouTube player
e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Zmiany w składzie kadry PGE FKS Stal Mielec [VIDEO]

Wiadomości Mielec

Międzynarodowy turniej piłki siatkowej kobiet w Mielcu [VIDEO]

Mielecka Strefa Kibica

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa