W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Już niedługo remont pomieszczeń nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej

To będzie duże ułatwienie dla pacjentów. Nocna i świąteczna opieka zdrowotna zostanie przeniesiona do pomieszczeń zlokalizowanych obok Szpitalnego Oddziału Ratunkowego.

Przenosiny nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej w sąsiedztwo Szpitalnego Oddziału Ratunkowego będą następstwem ustawy wprowadzającej sieć szpitali, obligującej placówki prowadzące SOR-y do posiadania w swoich strukturach opieki nocnej i świątecznej oraz rozporządzenia ministra zdrowia z 28 czerwca 2017 roku.

Na potrzeby nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej zaaranżowana zostanie dawna weranda karetek. – Szpital posiada już dokumentację projektową na wykonanie tego zadania i pozwolenie na budowę. Wkrótce zostanie ogłoszony przetarg. Planujemy przenieść opiekę nocną i świąteczną do wyremontowanej siedziby do końca bieżącego roku – mówi Leszek Kwaśniewski, dyrektor Szpitala Specjalistycznego im. Edmunda Biernackiego w Mielcu.

Zmiana lokalizacji nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej pomoże w uporządkowaniu systemu udzielania podstawowej opieki zdrowotnej. – Do tej pory pacjenci często mieli dylemat dotyczący tego, kiedy należy skorzystać z usług Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, a kiedy udać się na mieszczące się w innym budynku pogotowie. Ulokowanie tych punktów w jednym miejscu powinno być dla mieszkańców naszego powiatu dużym ułatwieniem – podkreśla Zbigniew Tymuła, Starosta Powiatu Mieleckiego.

„Przeprowadzka” opieki nocnej i świątecznej będzie kolejną zmianą w obrębie SOR-u. W ramach dotychczasowych prac wykonano nowe wejście do oddziału wraz z pochylnią, a także doposażono sale w nowy sprzęt.

Oddział czeka jeszcze jedna nowość – pomieszczenie do triażowania pacjentów. – Pomieszczenie ułatwi pracę służbom ratowniczym. W jego wnętrzu będzie odbywać się segregacja pacjentów w zależności od stopnia obrażeń i rokowań – podkreśla dyrektor Kwaśniewski.

Trwają prace nad zaaranżowaniem lokalu. Wkrótce zostanie on oddany do użytku.

 

 

 

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Festyn Parafialny – „Rodzinnie u Ducha” [FOTO,VIDEO]

Wiadomości Mielec

II Turniej Akrobatyczny Edu Cup Mielec 2024 [FOTO]

Wiadomości Mielec

Piłkarze Stali Mielec na treningu z mediami [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa