W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Kultura i nauka

Już niedługo VIII Mielecki Festiwal Nauki i Techniki

 Technika i nauka bez tajemnic! Czy można oszukać ludzkie zmysły?

Jak skonstruować łazik marsjański?

Czy każdy z nas potrafi zaprogramować robota? Dla wszystkich dociekliwych i lubiących eksperymenty – odpowiedzi na te i wiele innych pytań podczas VIII Mieleckiego Festiwalu Nauki i Techniki. Już 1 i 2 czerwca Regionalne Centrum Transferu Nowoczesnych Technologii Wytwarzania w Mielcu stanie się najbardziej kreatywnym miejscem dla fanów nauki i techniki.

Organizatorzy przygotowali dla każdego coś ciekawego – zajęcia praktyczne dotyczące niemal każdej z nauk ścisłych. Festiwal z pewnością zaspokoi oczekiwania wielbicieli kosmosu i astronomii, modelarzy, informatyków, a także przyszłych inżynierów i konstruktorów. – Chcemy rozbudzać wśród uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych zainteresowania naukowo-techniczne, szczególnie związane z lotnictwem, kosmonautyką, informatyką, programowaniem i robotyką – mówi Zdzisław Nowakowski, dyrektor Centrum Kształcenia Praktycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Mielcu i organizator wydarzenia.

Festiwal to także wyjątkowa oferta dla nauczycieli i pracodawców. To właśnie oni powinni pobudzać młodzieńczą kreatywność i skutecznie wykorzystywać dostępne, najnowsze technologie. Z myślą o nich, w ramach festiwalu, odbędzie się m.in. wykład dla nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej „Uczymy dzieci programować od najmłodszych lat”, czy seminarium „Mielec stawia na zawodowców” przeznaczone dla przedsiębiorców i nauczycieli przedmiotów zawodowych. Dla wszystkich zainteresowanych – festiwal otwarty będzie w czwartek, 1 czerwca, od 15 do 18.

W tym czasie zobaczymy laboratorium szkoły przyszłości, multimedialne widowisko w planetarium, a także wystawę łazików marsjańskich i przeróżnych samochodów: od prototypowych, przez elektryczne aż po zabytkowe. Chętni będą mogli wziąć też udział w warsztatach programowania, budowania rakiet kosmicznych czy modelowania, skanowania i drukowania w technice trójwymiarowej.

Pełny program festiwalu już wkrótce dostępny będzie na stronie internetowej CKPiDN.

 

 

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Szkoły przyjazne utalentowanym uczniom

Wiadomości Mielec

Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom w Bibliotece w Podleszanach

Wiadomości Mielec

Cyrk Korona – Nowe Show jak z Bajki [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa