Slider

 Technika i nauka bez tajemnic! Czy można oszukać ludzkie zmysły?

Jak skonstruować łazik marsjański?

Czy każdy z nas potrafi zaprogramować robota? Dla wszystkich dociekliwych i lubiących eksperymenty – odpowiedzi na te i wiele innych pytań podczas VIII Mieleckiego Festiwalu Nauki i Techniki. Już 1 i 2 czerwca Regionalne Centrum Transferu Nowoczesnych Technologii Wytwarzania w Mielcu stanie się najbardziej kreatywnym miejscem dla fanów nauki i techniki.

Organizatorzy przygotowali dla każdego coś ciekawego – zajęcia praktyczne dotyczące niemal każdej z nauk ścisłych. Festiwal z pewnością zaspokoi oczekiwania wielbicieli kosmosu i astronomii, modelarzy, informatyków, a także przyszłych inżynierów i konstruktorów. – Chcemy rozbudzać wśród uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych zainteresowania naukowo-techniczne, szczególnie związane z lotnictwem, kosmonautyką, informatyką, programowaniem i robotyką – mówi Zdzisław Nowakowski, dyrektor Centrum Kształcenia Praktycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Mielcu i organizator wydarzenia.

Festiwal to także wyjątkowa oferta dla nauczycieli i pracodawców. To właśnie oni powinni pobudzać młodzieńczą kreatywność i skutecznie wykorzystywać dostępne, najnowsze technologie. Z myślą o nich, w ramach festiwalu, odbędzie się m.in. wykład dla nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej „Uczymy dzieci programować od najmłodszych lat”, czy seminarium „Mielec stawia na zawodowców” przeznaczone dla przedsiębiorców i nauczycieli przedmiotów zawodowych. Dla wszystkich zainteresowanych – festiwal otwarty będzie w czwartek, 1 czerwca, od 15 do 18.

W tym czasie zobaczymy laboratorium szkoły przyszłości, multimedialne widowisko w planetarium, a także wystawę łazików marsjańskich i przeróżnych samochodów: od prototypowych, przez elektryczne aż po zabytkowe. Chętni będą mogli wziąć też udział w warsztatach programowania, budowania rakiet kosmicznych czy modelowania, skanowania i drukowania w technice trójwymiarowej.

Pełny program festiwalu już wkrótce dostępny będzie na stronie internetowej CKPiDN.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Slider

Slider
Slider
Slider
Redaguj z nami…
napisz
Slider
Slider
Slider