W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Imprezy masowe i koncerty Informacje Propozycje weekendowe

Już niedzielę w Żarówce odbędzie się Parada Konna

Widowiskowy pokaz dżygitówki, konkursy powożenia zaprzęgami, czempionaty hodowlane klaczy rasy śląskiej i zimnokrwistej – to główne atrakcje 12. Parady Konnej w Żarówce (gm. Radomyśl Wielki), która odbędzie się w najbliższą niedzielę (22 sierpnia).

Parada Konna po przedsięwzięcie, które zrodziło się z pasji do koni. Szybko z lokalnej imprezy stało się wydarzeniem o zasięgu ponadwojewódzkim. Skierowana jest do miłośników koni. 

Co w programie?

Impreza przeprowadzona zostanie tradycyjnie na terenach rekreacyjnych przy miejscowym stadionie. Co organizatorzy przygotowali w tym roku? Na godz. 13.15 zaplanowano przejazd zaprzęgów przez Żarówkę, podczas którego w strojach szlacheckich zaprezentują się członkowie Grupy Rekonstrukcji Historycznej Piast. Następnie nastąpi oficjalne otwarcie Parady, prezentacja jej uczestników. Po krótkim występie kapeli Żarowianie odbędzie się amatorski konkurs powożenia zaprzęgami parokonnymi. Po nim będzie chętnie oglądana przez widzów dżygitówka, czyli sztuka jazdy konnej o charakterze akrobatycznym – to takie popisy na galopującym koniu składające się np. z wskakiwania na wierzchowca i zeskakiwania z niego, podnoszenia z ziemi różnych przedmiotów czy przemieszczania się z jednej strony konia na drugą pod jego szyją. Nie zabraknie czempionatów hodowlanych klaczy rasy śląskiej i zimnokrwistej. „Końska” część imprezy zakończy się sportowymi konkursami powożenia zaprzęgami parokonnymi i jednokonnymi. Wystąpią w nich przedstawiciele województw podkarpackiego i małopolskiego. 

Dodatkowe atrakcje

Wieczorem, o godz. 18.00, rozpocznie się zabawa taneczna. Podczas całej imprezy będzie można też zajrzeć do końskich boksów czy skorzystać z gastronomii, a na dzieci będą czekały dmuchańce. 

Spis ludności i „Czyste Powietrze”

Ponadto do dyspozycji mieszkańców będzie stoisko Urzędu Miejskiego z ulotkami i materiałami informacyjnymi na temat Programu „Czyste Powietrze”, a także działać będzie stanowisko Narodowego Spisu Powszechnego. 

Szczepienia przeciw Covid-19

Będzie także działał terenowy punkt szczepień przeciw Covid-19. Na szczepienie szczepionką Pfizer lub Johnson&Johnson nie trzeba się rejestrować – wystarczy przyjść i okazać aktualny dokument tożsamości. Szczepić będą wyłącznie osoby uprawnione i przeszkolone z NZOZ Bielmed w Radomyślu Wielkim, a przed dokonaniem iniekcji pacjent przejdzie standardową kwalifikację, będzie można uzyskać informacje dotyczące szczepień. Oprócz tego, osoby, które są już po pierwszym szczepieniu szczepionką Pfizer lub Astra Zeneca, będą mogły się zaszczepić drugą dawką.

Dzięki nim

Organizatorami wydarzenia są: Rada Sołecka w Żarówce, Okręgowy Związek Hodowców Koni z Rzeszowa, Urząd Miejski w Radomyślu Wielkim, Samorządowe Centrum Kultury i Bibliotek w Radomyślu Wielkim, Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Lokalnego w Żarówce, Koło Gospodyń Wiejskich i OSP w Żarówce. Patronat nad imprezą sprawują Burmistrz Radomyśla Wielkiego i Starosta Powiatu Mieleckiego, zaś patronat medialny: Korso, Goniec Radomyski, Wieści Regionalne, hej.mielec.pl, promocja.mielec.pl, W Cieniu Jupiterów, Radio Leliwa.

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa