W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Materiały video

Już w czwartek Targi Pracy Powiatu Mieleckiego! [VIDEO]

Już w najbliższy czwartek odbędą się kolejne Targi Pracy Powiatu Mieleckiego. Od godziny 12.00 do 17.00 w auli Zespołu Szkół Technicznych w Mielcu na wszystkich poszukujących zatrudnienia lub zainteresowanych zmianą pracy czekać będzie ponad 40 pracodawców. Podobnie jak w roku ubiegłym nie zabraknie szeregu dodatkowych atrakcji.

Szukając pracy najczęściej jesteśmy zmuszeni do zostawienia naszego CV na portierni lub w sekretariacie firmy. Część pracodawców prosi o przesłanie życiorysu mailem. Tymczasem targi pracy to wydarzenie, które stwarza możliwość osobistego spotkania się z wieloma pracodawcami. To również niepowtarzalna okazja, żeby w trakcie bezpośredniej rozmowy poznać potrzeby kadrowe lokalnych firm, a także wymagania stawiane przyszłym kandydatom. Rekruterzy z firm powiatu mieleckiego chętnie odpowiedzą na pytania odwiedzających targi, a także udzielą praktycznych wskazówek na temat procesu rekrutacji.

Targi pracy to jednak nie tylko rozmowy z pracodawcami. Organizatorzy przygotowali szereg dodatkowych atrakcji towarzyszących wydarzeniu. Na stoiskach partnerów Targów będzie można między innymi zrobić sobie bezpłatne zdjęcie do CV, skorzystać z porad i wykonać profesjonalny makijaż biznesowy, polatać na symulatorach śmigłowca i szybowca, zobaczyć pokaz ratownictwa medycznego i przećwiczyć udzielanie pierwszej pomocy z wykorzystaniem fantomu, porozmawiać z dietetykiem i fizjoterapeutą a nawet wykonać analizę składu ciała oraz zmierzyć ciśnienie tętnicze i stężenie cukru we krwi.

Na godzinę 13.15 przewidziane jest rozpoczęcie panelu dyskusyjnego o aktualnych trendach rynku pracy. Poruszony zostanie temat potencjału kadrowego rynku pracy w województwie podkarpackim i powiecie mieleckim w oparciu o wyniki badań zrealizowanych przez WUP Rzeszów i PUP w Mielcu oraz omówione zostaną wyzwania, jakie stoją przed pracodawcami w związku z koniecznością konkurowania o pracowników. Następnie zaproszeni goście oraz pracodawcy będą dyskutować o zmianach i przyszłości lokalnego rynku pracy.

Równolegle do panelu zaplanowano warsztaty biznesowe, na których zostaną zaprezentowane formy wsparcia oferowane przez mielecki urząd pracy na rozpoczęcie i prowadzenie działalności gospodarczej. Podczas warsztatów biznesowych prezentowani będą przedsiębiorcy, którzy rozkręcili swój biznes dzięki otrzymanej pomocy. Wszyscy zainteresowani będą mogli skorzystać z indywidualnych konsultacji w zakresie sporządzania wniosku o przyznanie środków na otwarcie własnej firmy.

Dodatkowo doradcy zawodowi z mieleckiego urzędu pracy zapraszają do skorzystania z pomocy w przygotowaniu profesjonalnego CV. Taki dokument jest wizytówką, którą można pozostawić na stoiskach wystawienniczych wybranych pracodawców.

Patronat nad targami objęli Marszałek Województwa Podkarpackiego, Starosta Powiatu Mieleckiego oraz Wojewódzki Urząd Pracy w Rzeszowie.

Zapraszamy wszystkich, którzy chcą znaleźć wymarzoną pracę, w tym absolwentów szkół ponadgimnazjalnych i studentów oraz osoby, które planują zmianę miejsca zatrudnienia do udziału w Targach Pracy Powiatu Mieleckiego.

 

https://www.facebook.com/PUPWMIELCU/videos/618201841849101

 

 

 

 

 

 

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Wstążki, wianki i korale z ludowym przytupem – koncert [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

Uroczystości Dnia Samorządu Terytorialnego w Tuszowie Narodowym [FOTO, VODEO]

Wiadomości Mielec

Mielecki Jarmark na Placu Armii Krajowej [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa