W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Kamery miejskie pilnują porządku

Od wielu lat miasto Mielec objęte jest systemem monitoringu miejskiego. Zapis z kamer miejskich stał się  pomocnym narzędziem w pracy Straży Miejskiej, jak i Policji.

W ostatnich kilkunastu miesiącach  Straż Miejska podjęła 237 interwencji. Pomocnym w ustaleniach sprawców przestępstw, czy przyczyn zdarzeń drogowych jest zarejestrowany  obraz z miejskiego monitoringu. Umożliwia on  podejmowanie skuteczniejszych działań, przeciwdziałającym m.in. dewastacji ,  spożywaniu alkoholu w miejscach zabronionych, zaśmiecaniu terenów publicznych, czy też podrzucaniu odpadów.

O efektywnym wykorzystaniu monitoringu świadczy również współpraca z Policją, która na co dzień korzysta z jego zapisów, pozwalających wykryć sprawców uszkodzeń, którzy muszą  liczyć się z konsekwencjami prawnymi oraz  poniesieniem kosztów ich usunięcia oraz przyczyny zdarzeń, w tym drogowych.  Znaczącym wsparciem dla podejmowanych działań jest współpraca z mieszkańcami, o którą niezmiennie apeluje komendant Straży Miejskiej.

Straż Miejska w Mielcu zwraca się również z apelem o poszanowanie wspólnego dobra, jakim są urządzenia Parku Leśnego, place zabaw  oraz inne obiekty użyteczności publicznej na terenie naszego miasta.

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa