W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Galerie Historia Imprezy masowe i koncerty Informacje Kultura i nauka

Kamienny jubileusz ”Rzeszowiaków”. Zespół ma już 70 lat [FOTO, VIDEO]

W piątek (1 lipca) rozpoczęło się świętowanie Zespołu Pieśni i Tańca „Rzeszowiacy”. Trzydniowe uroczystości rozpoczął koncert „Przyszliśmy Rzeszowiacy”.

Jubileuszowa impreza odbyła się w parku za Miejską Biblioteką Publiczną o godz. 18:00. Najważniejszym punktem uroczystości było odsłonięcie tablicy okolicznościowej upamiętniającej nadanie parkowi imienia Zespołu. Wydarzenie obfitowało w utwory w wykonaniu chóru, orkiestry ZPiT „Rzeszowiacy”, a także laureatów pierwszej edycji Mieleckiego Konkursu Piosenki „Na ludowo – zespołowo” im. J. Mejzy – twórcy oraz wieloletniego kierownika muzycznego i artystycznego „Rzeszowiaków”.

Reprezentacyjny zespół został założony w 1952 roku. Od tego czasu występował na scenach krajowych, a od 1962 również za granicą. Przez ten okres uzbierało się wiele ciekawych wspomnień i historii, które mogliśmy usłyszeć w przerwach na piątkowym koncercie.

Muzykom i tancerzom życzymy kolejnych lat równie owocnej działalności.

YouTube player
e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Policjanci schwytali dwa agresywne psy

Wiadomości Mielec

Złote Gody seniorów w Mielcu [FOTO]

Wiadomości Mielec

Mielecka Strefa Kibica

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa