W Cieniu Jupiterów Mielec
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec
fratelli
Paliwa Mielec
Image default
Przestępstwa, skandale, afery

KAS zlikwidowała nielegalną przepompownię gazu LPG w Mielcu [FOTO]

Funkcjonariusze Służby Celno- Skarbowej (KAS) z Podkarpackiego Urzędu Celno- Skarbowego w Przemyślu zlikwidowali nielegalną przepompownię gazu w Mielcu. W warunkach grożących wybuchem, gaz z małych butli do użytku domowego pompowany był tam do dużego zbiornika.

Miał być sprzedawany jako paliwo do samochodów. Trwa szacowanie strat, na które naraził Skarb Państwa działający nieuczciwie podmiot.

Gaz LPG rozlewany do małych 11-kilogramowych butli, używany do celów gospodarczych jest tańszy, z uwagi na różnice w stawce podatku akcyzowego. Sprzedając go jak paliwo do samochodów, właściciel stacji zarabiał na różnicy w cenie. W tej sprawie wszczęte zostało postępowanie prowadzone przez Podkarpacki Urząd Celno- Skarbowy w Przemyślu.

Przestępczy proceder przerwany został na jednej ze stacji paliw w Mielcu.
Za pomieszczeniami stacji, funkcjonariusze Podkarpackiego Urzędu Celno- Skarbowego w Przemyślu ujawnili nielegalną przepompownię gazu.

Proceder polegał na zakupie gazu LPG w butlach do 11 kg, który następnie trafił do nielegalnej przepompowni, gdzie zamontowane było specjalne urządzenie zwane ośmiorniczką. To rodzaj pompy, do której jednorazowo można podłączyć kilka butli z gazem. W ten sposób przepompowywano gaz do zbiornika, z którego trafiał do dalszej sprzedaży.

Na terenie stacji paliw funkcjonariusze zabezpieczyli m.in. dokumentację finansowo- księgową, kasę fiskalną, urządzenie służące do przepompowywania gazu a także elektroniczne nośniki informacji. Przeszukania pomieszczeń prowadzone były także w dwóch innych lokalizacjach, w których funkcjonariusze zabezpieczyli dokumentację finansowo- księgową.

Ze względów bezpieczeństwa na miejsce wezwana została także Straż Pożarna. Podczas działań pobrane zostały próbki towaru znajdującego się w butlach oraz z dystrybutora znajdującego się na stacji paliw.

Źródło: Krajowa Administracja Skarbowa

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Przemoc fizyczna i psychiczna w rodzinie w gminie Wadowice Górne

Wiadomości Mielec

Przemoc domowa skończył się aresztem

Wiadomości Mielec

Podpalił stodołę, bo nie dostał piwa

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa