W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Galerie Imprezy masowe i koncerty Informacje Sport

Katarzyna Zdziebło i Maciej Domański ze Stali Mielec Sportowcami Roku 2022 na Podkarpaciu [FOTO]

Nie mogło być inaczej. Katarzyna Zdziebło ze Stali Mielec wygrała 63.plebiscyt Nowin na Sportowca Podkarpacia.

Województwo Podkarpackie było partnerem organizacji 63. Już plebiscytu sportowego Nowin. Nagrody wyróżnionym sportowcom wręczali m.in. wojewoda Ewa Leniart, przewodniczący Sejmiku Województwa Podkarpackiego Jerzy Borcz  oraz członek zarządu województwa Stanisław Kruczek i wiceprzewodniczący sejmiku Jerzy Cypryś.

To był naprawdę znakomity rok dla podkarpackiego sportu. Gratuluję wszystkim sportowcom, bo dostarczyli nam mnóstwo wrażeń i emocji – powiedział Stanisław Kruczek.

Gratuluję sportowcom sukcesów, ale również redakcji Nowin pomysłu i wytrwałości w organizacji tego plebiscytu  – powiedział Jerzy Borcz.

Rok 2022 zdecydowanie należał do mielczanki Katarzyny Zdziebło. Lekkoatletka Stali Mielec jest podwójną wicemistrzynią świata w chodzie na 20 i 35 km z Eugen. Swój sukces powtórzyła także na mistrzostwach Europy w Monachium na dystansie 20 km. Kasia jest naszą wielką medalową nadzieją na sukces w igrzyskach olimpijskich w Paryżu, gdzie będzie rywalizować na 35 km. Rozpoczęła przygotowania już w tym kierunku pod okiem mistrza olimpijskiego Roberta Korzeniowskiego. Katarzyna Zdziebło, podobnie jak jej koleżanka z lekkoatletycznej kadry i laureatka plebiscytu jest stypendystką marszałka województwa podkarpackiego.

Tradycyjnie kapituła przyznała wyróżnienia indywidualne. Trenerem Roku został Adam Majewski, który wbrew oczekiwaniom „fachowców” utrzymał w ekstraklasie piłkarski zespół Stali Mielec, a w tym sezonie puka do czołówki, choć na starcie, patrząc przez pryzmat potencjału kadrowego eksperci również nie dawali mu szans. Drużyną Roku wybrano żużlowy zespół Celfast Wilki Krosno, który po raz pierwszy w historii po zaciętym boju z faworyzowanym Stelmetem Zielona Góra awansował do ekstraligi. Tytul Talent Roku przyznano lekkoatletce Magdalenie Niemczyk z Titi-Kaka Kolbuszowa, a dodatkowe wyróżnienia w tej kategorii otrzymali: lekkoatletka Anna Kicińska (Tempo Przemyśl) oraz Jerzy Armatys, pięściarza Irydy Mielec. Przyznano także honorowe wyróżnienie „Osobowość Roku”. Otrzymał je Dariusz Kaszowski, trener koszykarzy Sokoła Łańcut, który prowadził zespół przez kilkadziesiąt lat, by w poprzednim roku wprowadzić ten go do ekstraklasy.

Podczas gali wręczono także indywidualne wyróżnienia dla sportowców w poszczególnych powiatach w głosowaniach internetowych. 

10 najlepszych sportowców w 63. Plebiscycie Nowin

1.Katarzyna Zdziebło (LKS Stal Mielec)

2.Jakuba Kochanowskiego (Asseco Resovia)

3.Jelena Blagojević (Developres Bella Dolina Rzeszów)

4.Anna Wielgosz (Resovia)

5.Maciej Domański (PGE FKS Stal Mielec)

6.Andrzej Lebiediew (Celfast Wilki Krosno)

7.Han Ying (KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg_

8.Iwona Nieroda-Zdziebko (Diament Pstrągowa)

9.Sylwia Matuszczyk (Eurobud Jarosław)

10.Marcin Nowakowski (Rawplug Sokół Łańcut)

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Mieleccy seniorzy z rewizytą w Portugali

Wiadomości Mielec

Policjanci podsumowali weekend na mieleckich drogach

Wiadomości Mielec

Święto Miasta i Gminy Radomyśl Wielki [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa