W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Sport

Każdy może wybiegać bilet do Brukseli

Europoseł Tomasz Poręba ufunduje dwa wyjazdy dla uczestników II Biegu Hetmana, który odbędzie się już w tą niedziele 12 sierpnia. Co ważne wygrać wycieczkę może każdy, gdyż bilet będzie losowany wśród zawodników biegu, których będzie aż 150-ciu.

Wielką motywacją dla uczestników biegu w tegorocznej edycji są również nagrody. Podkarpacki europoseł Poręba znany jest z promocji w taki właśnie sposób wydarzeń sportowych i aktywności fizycznej. Najciekawsze jest to, że wycieczkę może wygrać każdy, a nie jak to bywa zwykle tylko zwycięzca zawodów.

Bieg Hetmana jest częścią największej tegorocznej imprezy o charakterze militarnym, czyli V Mieleckiego Zlotu Militarnego. Trzeba pamiętać, że to sportowe wydarzenie niesie ze sobą historyczne przesłanie, o czym przypomina Jakub Cena ze Stowarzyszenia KH Prawda i Pamięć współorganizator biegu :

– W zeszłym roku uczciliśmy po raz pierwszy biegiem po bulwarach Wisłoki pamięć o bohaterze Wielkim Hetmanie Koronnym Mikołaju Mieleckim, który w znacznym stopniu przyczynił się do rozkwitu naszego miasta. Zainicjowałem procedurę nadania imienia Gryfitów Mieleckich, dla pamięci najważniejszej dla Mielca z punktu, widzenia historii rodziny. Już w tym roku biegacze pokonają trasę korony wałów już z nadaną uchwałą Rady Miejskiej nazwą. Bieg świetnie przyjął się w regionie i ze względu na duże zainteresowanie, dwukrotnie zwiększyliśmy liczbę uczestników – mówi współorganizator Jakub Cena, z KH Prawda i Pamięć.

W tym roku bieg będzie miał charakter ekstremalny i zawodnicy będą musieli pokonać 5 km trasę pełną przeszkód. Szczegóły dotyczące trasy biegu czy regulaminu można znaleźć pod podanym linkiem do strony wydarzenia na facebooku https://www.facebook.com/events/412990202507674/. Start biegu zaplanowany jest na godzinę 18.30.

Organizatorem biegu, jest Stowarzyszenie KH Prawda i Pamięć, Studio Wizualne Damian Gąsiewski, oraz Stowarzyszenie Orzeł Biały Strzelec, które zabezpiecza trasę biegu. Patronat Honorowy nad biegiem objął Posłowie Tomasz Poręba, Rafał Weber ,Wojciech Buczak oraz Starostwa Powiatu Mieleckiego Zbigniew Tymuła.

 

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Konkurs – Baw się z nam [FOTO]

SP 6 Mielec – 11 drużyną w Polsce

Wiadomości Mielec

Otwarte Mistrzostwa Podkarpacia Oyama Karate

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa