W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Kieł mamuta po konserwacji powrócił do Pałacyku Oborskich

Do Muzeum Regionalnego SCK w Mielcu – Pałacyku Oborskich powrócił po zabiegach konserwatorskich jeden z najstarszych eksponatów – kieł mamuta.

Został on znaleziony w 2015 roku przez mieszkańców Mielca nad Wisłoką. Niski poziom wód odsłonił wtedy spoczywający pod ziemią zabytek, który trafił do zbiorów Muzeum. Niestety, zmiana środowiska z wilgotnego na suche bardzo negatywnie wpłynęła na stan zachowania kła.

Zaczął on w błyskawicznym tempie rozsychać się i niszczeć. Niezbędne okazało się przekazanie go konserwatorom zabytków. Specjaliści z Muzeum Archeologicznego w Krakowie zabezpieczyli wyjątkowy zabytek przed dalszą degradacją.

Kieł mamuta będzie można oglądać już od najbliższej soboty – 22 lipca – na najnowszej wystawie Muzeum Regionalnego pt. Dawnego Mielca historie nieznane.

Zapraszamy wszystkich zwiedzających do odwiedzin Muzeum. Przypominamy, że Pałacyk Oborskich czynny jest w soboty w godzinach 14.00-18.00. W ten dzień tygodnia zwiedzanie wszystkich wystaw muzealnych jest bezpłatne.

 

Muzeum Regionalne SCK w Mielcu

 

 

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa