W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Informacje Wypadki, wykroczenia, pożary, powodzie...

Kierujący bmw miał ponad 3 promile alkoholu

Dzięki zgłoszeniu dwóch podróżujących krajową „dziewiątką” świadków, policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę bmw, który jechał całą szerokością jezdni. Obydwaj mężczyźni widząc niepokojące zachowanie kierowcy, zadzwonili na numer alarmowy, informując o swoich podejrzeniach.

Badanie stanu trzeźwości wykazało, że miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie.

W środę po godz.15 dyżurny jednostki policji otrzymał dwa zgłoszenia od kierowców podróżujących drogą krajową nr 9 w kierunku Cmolasu. Zgłoszenia dotyczyły kierującego bmw, który może znajdować się pod działaniem alkoholu. Według relacji zgłaszających, którzy jechali za bmw, kierowca jechał od jednej krawędzi jezdni do drugiej i zjeżdżał na przeciwległy pas ruchu. Dzięki przekazywanym informacjom, policjanci szybko dotarli do mężczyzny, który zatrzymał się aby zrobić zakupy w jednym ze sklepów na terenie Cmolasu.

Funkcjonariusze wylegitymowali i sprawdzili stan trzeźwości wskazanego mężczyzny. Jak się okazało podejrzenia zgłaszających okazały się uzasadnione. Badanie stanu trzeźwości 34-latka wykazało 3,2 promila alkoholu w jego organizmie.

Mieszkaniec gminy Majdan Królewski został doprowadzony do Komendy Powiatowej Policji w Kolbuszowej. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. Po przeprowadzeniu postępowania przygotowawczego, jego sprawą zajmie się sąd.

Apelujemy do wszystkich: piłeś alkohol – nie wsiadaj za kierownicę! Jeżeli jesteś świadkiem takiego zachowania – reaguj! Od naszej postawy może zależeć czyjeś życie. Obywatelskie zgłoszenia zapobiegają niejednokrotnie zagrożeniom jakie niosą nietrzeźwi kierowcy na drogach.

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa