W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Galerie Imprezy masowe i koncerty Informacje Materiały video

Kino Samochodowe zagościło w Mielcu [FOTO, VIDEO, DRON]

W piątek na placu przy ulicy Sportowej mielecki Klub Młodych Liderów zorganizował Kino Samochodowe. Mielec był jednym z miast na trasie, jaką KML zaproponował Polakom, aby w czasach pandemii poczuli powiew kultury.

Na ekranie o powierzchni 100 m2 wyświetlone zostały filmy, który uprzednio wybrali mieszkańcy w głosowaniu na Facebooku. Dźwięk był przesyłany falami radiowymi, prosto do samochodów.

Dwa seanse zobaczyli mielczanie: utytułowane „Boże Ciało” Jana Komasy oraz „Jutro będziemy szczęśliwi” francusko – brytyjska komedia/dramat

W Polsce tego typu sposób na konsumowanie kina to względna nowość. Nie ma u nas takiej tradycji i kultu/mitu samochodu jako części stylu życia, jaka miała miejsce w USA, szczególnie w latach 50. czy 60. XX wieku.

Obecnie jednak wydaje się, że okoliczności będą nas zmuszały do rozważenia takiej opcji. W dobie utrzymywania dystansu społecznego kina samochodowe to idealna propozycja.

e-leclerc-mielec
Navi

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa