Slider
Image default
Materiały promocyjne

Kinoszkoła – VII edycja

Kino CINEMA 3D w Mielcu zaprasza przedszkolaków oraz uczniów i nauczycieli szkół wszystkich poziomów nauczania do udziału w siódmej już edycji ogólnopolskiego Interdyscyplinarnego Programu Edukacji Medialnej i Społecznej „KINOSZKOŁA”.

Program został stworzony zgodnie z podstawą programową kształcenia ogólnego z uwzględnieniem obowiązującej reformy edukacji, co potwierdza CERTYFIKAT FILMOTEKI NARODOWEJ. Zawartość merytoryczna programu KinoSzkoła sprawdzona jest przez specjalistów z Centralnego Gabinetu Edukacji Filmowej w Łodzi. Program został objęty patronatem Ośrodka Rozwoju Edukacji.


„KinoSzkoła” jest od kilku lat bardzo dobrze znana i ceniona przez uczniów i nauczycieli mieleckich oraz okolicznych szkół – między innymi za jej walory merytoryczne, artystyczne i organizacyjne. Program cieszy się dużym powodzeniem – tylko w poprzedniej edycji w mieleckich zajęciach „KinoSzkoły” wzięło udział ponad 20 tys. uczniów i przedszkolaków, co stanowiło pierwszy wynik w Polsce spośród ponad 60. miast organizujących „KinoSzkołę”. W ciągu wszystkich sześciu mieleckich edycji, w ponad sześciuset zajęciach, udział wzięło prawie 65 tys. uczniów i przedszkolaków.
Program „KinoSzkoły” został przygotowany przez doświadczonych pedagogów, psychologów i filmoznawców na bazie podstaw programowych realizowanych w szkołach, a tytuły filmów dobrane są stosownie do konkretnego zagadnienia. Decyzja o wyborze filmów dla poszczególnych grup uczniów należy do nauczycieli. Pomocne w tym mogą być analizy psychologiczne, pressbooki, oraz zwiastuny filmów, które zamieszczone są na stronie www.kinoszkola.pl.

Każdą projekcję filmu poprzedza półgodzinna rozmowa na wybrany temat. Po każdej projekcji nauczyciel otrzymuje scenariusz zajęć lekcyjnych, na podstawie którego może poprowadzić zajęcia ze swoimi uczniami.
Wyróżnikiem programu edukacyjnego „KinoSzkoła” jest elastyczność terminów spotkań – są one dopasowane do oczekiwań nauczycieli, nie zaś narzucane z góry. Każdy przystępujący do programu nauczyciel wypełnia kartę zgłoszeniową, na podstawie której organizatorzy mogą zaoferować dogodne do realizacji daty zajęć. Dostępność czterech Sal kinowych pozwala na jeszcze łatwiejsze dopasowanie się do proponowanych przez szkoły terminów.
Koordynatorem programu edukacyjnego „Kinoszkoła” w Mielcu jest niezmiennie Anna Niziołek.

Katalog siódmej edycji programu można pobrać ze strony www.kinoszkola.pl, jest on również dostępny w kinie CINEMA 3D, które mieści się w Galerii Navigator w Mielcu.

 

 

Slider

Zobacz też...

Zostaw komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Zaloguj

Nie masz konta?Zarejestruj się tutaj
X

Rejestracja