W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Galerie Informacje

Kirchhoff Automotive Poland świętuje 25 – lecie siedziby w Mielcu [FOTO]

Uroczystości jubileuszowej odbyły się wczoraj (27.05.24) w Atena Garden w Mielcu. Państwa wysoka pozycja na rynku motoryzacyjnym oraz wieloletnia działalność, której towarzyszy nowoczesna kultura pracy, buduje prestiż naszego miasta – mówił Prezydent Mielca

KIRCHHOFF POLSKA Sp. z o.o. to firma o profilu produkcji związanym z przemysłem motoryzacyjnym, utworzona przez KIRCHHOFF GRUPPE (AUTOMOTIVE), zespół czterech firm wspólnie działających w Niemczech. Zezwolenie na prowadzenie działalności na terenie SSE EURO-PARK MIELEC otrzymała w dniu 28 IV 1998 r.

Nową halę dla działalności firmy (w południowo-wschodniej części strefy) wybudowano w okresie od czerwca 1998 r. do lutego 1999 r. W kwietniu 1999 r., po zainstalowaniu maszyn i urządzeń, wyprodukowano pierwsze części do samochodu Ford Focus. W celu uzyskania jak najwyższej jakości wyrobów systematycznie doskonalono wszystkie etapy i elementy procesu produkcji. W wyniku tych działań w lipcu 2000 r. polsko-niemiecki zespół audytorów RW TUV przeprowadził audyt certyfikujący i jego pomyślne rezultaty były podstawą do wręczenia mieleckiej firmie w dniu 28 IX 2000 r. certyfikatów zgodności Systemu Jakości z wymaganiami norm QS 9000 i VDA 6.1.

We wrześniu 2001 r. uzyskano kolejny certyfikat – ISO 14001. Produkcja firmy to stalowe części tłoczone oraz spawane i zgrzewane podzespoły do samochodów: Opel Agila, Suzuki Wagon R+, Ford Focus i najnowszy model Forda Mondeo oraz VM Polo i nowy model Opel Vectra. Dotychczas głównymi odbiorcami jej produktów są: General Motors, Ford i Volkswagen.

Mając na celu integrację ze środowiskiem, firma współpracuje z miejscowymi poddostawcami oraz wspiera lokalne inicjatywy. Adres: ul. Wojska Polskiego 3. W latach 2002-2012 firma systematycznie się rozwijała i powiększała swoją mielecką bazę. M.in. rozbudowano budynek administracyjny (2003), tłocznię i ekspedycję (2004), zgrzewalnię i pomieszczenia socjalne (2005). Zakupiono po drugiej stronie ul. Wojska Polskiego działkę i w połowie 2006 r. rozpoczęto budowę drugiego zakładu.

Oddanie obiektu do użytku nastąpiło 1 VI 2007 r. Nadal produkowano metalowe części dla przemysłu motoryzacyjnego, m.in. do seryjnie produkowanych samochodów: Ford Focus C-Max i Mondeo, Opel (Zafira,Vectra, Agila), Suzuki (Ignis, Swift, SX-4), VW (Polo, Passat, Caddy,Tuareg, Colorado), Porsche Cayenne, BMW 3 i 5, Mercedes A-Klasse i S-Klasse, Fiat Panda, Volvo Truck, Renault Twingo, Audi Q7 i wielu innych.

W strategii ekspansji Kirchhoff Automotive – Mielec pełni rolę centrum techniczno-marketingowego na Europę Środkową i Wschodnią.

Źródło: Encyklopedia miasta Mielca

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Przez 9 lat był na wszystkich lekcjach w szkole

Wiadomości Mielec

Mielecka ortopedia poszerza ofertę [VIDEO]

Wiadomości Mielec

Jechał motocyklem pod prąd. Miał ponad 2 promile

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa