W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Kultura i nauka

Kłaczyńscy w „Kartonie”

W cyklu „Melpomena i inne”, w Osiedlowym Domu Kultury „Karton” Rzeszowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, 28 kwietnia 2017r. odbyło się spotkanie z piszącym małżeństwem z Mielca: poetką Joanną i prozaikiem Włodzimierzem Kłaczyńskimi.

Wzięli w nim udział przedstawiciele rzeszowskiego środowiska literackiego i miłośnicy literatury. Obecna była także spora delegacja Mieleckiego Towarzystwa Literackiego – na czele z prezesem Zbigniewem Michalskim. Imprezę, z rolami rozpisanymi przez kierownika „Kartonu” Józefa Tadlę, rozpoczęli artyści Centrum Sztuki Wokalnej Anny Czenczek Żaneta Chełminiak i Paweł Jagiełło.

Z okazji spotkania piszący goście otrzymali gratulacje od Prezydenta Miasta Rzeszowa Tadeusza Ferenca. Spojrzenie na poezję Joanny Kłaczyńskiej zaprezentował wiceprezes MTL Stefan Żarów. Uzupełnił dwukrotnie jego wypowiedź, poeta i wydawca z wydawnictwa „Sowello”  Andrzej Żmuda, zaś wybrane jej wiersze przedstawiła poetka i malarka Dorota Kwoka, której wystawa prac malarskich wypełnia wnętrze tej placówki kultury.

Między prezentacjami wystąpiła jeszcze trzecia wokalistka CSW Rzeszów Sylwia Czeremeszyńska.  Sylwetkę Włodzimierza Kłaczyńskiego przedstawił prozaik ZLP- Oddziału Rzeszów Jerzy Stefan Nawrocki. Zaraz potem piszący goście odpowiadali na pytania uczestników spotkania.

 

 

Zobacz też...

Klub Żeglarski Orkan zaprasza na „IV sadzenie lipy”.

Hakeros

Sukcesy uczniów SP Tuszyma [FOTO]

Redaktor naczelny

Orkiestrowa Giełda Książki [FOTO]

Redaktor naczelny