W Cieniu Jupiterów Mielec
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec
fratelli
Paliwa Mielec
Image default
Galerie Kultura i nauka

Klasa wojskowa z mieleckiego „Elektryka” na szkoleniu w Dębicy [FOTO]

Popularny „Elektryk” w roku szkolnym 2018/2019 znalazł się w gronie 100 szkół z całej Polski realizujących pilotażowy program koordynowany przez Biuro do Spraw Proobronnych.

Pierwszą, która realizuje ten program w Elektryku, jest klasa 3A technikum elektronicznego. W dniu 18.10.2018 r. klasa 3A wraz z nauczycielem edukacji dla bezpieczeństwa, podstaw wojskowości i wychowania fizycznego Romanem Gruszeckim przebywała na kolejnym jednodniowym szkoleniu w Dębickiej Jednostce.

Realizacja rozpoczętego programu będzie wspierana kompleksowo przez Ministerstwo Obrony Narodowej. W ramach ,,Pilotażowego programu wspierania szkół ponadgimnazjalnych prowadzących Certyfikowane Piony Wojskowych Klas Mundurowych – zwanego pilotażowym programem MON”, Elektryk podpisał współpracę z 3 Podkarpacką Brygadą Obrony Terytorialnej im. płk Łukasza Cieplińskiego w Dębicy. Program trwa 1,5 roku i obejmuje całą przedostatnią (3klasę) i pierwsze półrocze ostatniej (4 klasy) technikum. W czasie wakacji, po zakończeniu nauki szkolnej – dla absolwentów ochotników, którzy potwierdzą w ramach kwalifikacji wojskowej zdolność do czynnej służby wojskowej, odbędzie się krótkotrwałe szkolenie wojskowe zakończone złożeniem przysięgi wojskowej.

Przedmiot Edukacja wojskowa jest nowatorskim rozwiązaniem programowym, organizacyjnym i metodycznym, poszerzającym ofertę edukacyjną uczniów szkół ponadgimnazjalnych, szczególnie zainteresowanych takimi zagadnieniami i ścieżkami rozwoju zawodowego jak:
– zawodowa służba wojskowa,
– terytorialna służba wojskowa,
– zasilenie zasobów rezerw osobowych Sił Zbrojnych RP.


Zdjęcia i tekst: Roman Gruszecki

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Derby Podkarpacia bez sensacji. Rysice Rzeszów – ITA Tools Stal Mielec 3:0 [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

Bieg Wilczym Tropem 2024 [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

„Rzeka życia – miłość” – promocja tomiku

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa